Parę porad na temat reklamowania swojej działalności w Internecie.

przez | 19 listopada 2022
Prowadzisz niewielką działalność i ciągle słyszysz, iż musisz być obecny w sieci, ale czujesz się pogubiony wśród wielu niezrozumiałych nazw?
Słyszysz nazwy segmentacja, planer sw kluczowych, mem, ale nie masz odwagi pytać o co chodzi, co to jest mem?
Ten tekst ma na celu pokazać zasadnicze pojęcia związane z marketingiem internetowym.

A zatem po kolei: co to jest mem?

marketing

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

To po prostu rodzaj informacji, która może przybierać różne formy: obrazka, filmiku, hasła, zdania czy tylko słowa . Istotne jest, aby był on popularny w sieci oraz, aby użytkownicy chcieli go sobie przekazywać i udostępniać. Memy są wykorzystywane także w reklamie. Pomyśl sobie, iż udaje ci się stworzyć przekaz, który za darmo będzie rozpowszechniony w Internecie. Brzmi kusząco? By to osiągnąć, prócz kreatywności, poczucia humoru trzeba trafić w gust grupy docelowej.

Czy takie zagadnienia Cię absorbują? Raźno więc kliknij ten link – ta użyteczna propozycja (https://newhse.pl/nebosh-igc/) zapewne również niezwykle Cię zaciekawi.

Czy wiesz jak to przeprowadzić? Na ratunek przyjdzie nam segmentacja rynku np. alterWEB. To podział na grupy konsumentów, którzy są w miarę tacy sami pod różnorodnymi względami i wykazują takie same zachowanie odnośnie zakupów. Brzmi to może skomplikowanie, lecz nawet prowadząc niewielki punkt usług po pewnym okresie zorientujesz się, że twoi klienci to głównie na przykład panie po 40 roku życia, średnio zamożne, lecz dbające o siebie i to jest właśnie grupa docelowa.

Na pewno słyszałeś również o sile, jaką w reklamie mają wyszukiwarki internetowe. Sukcesem są w tym przypadku słowa kluczowe, które wpisywane są przez potencjalnych klientów do wyszukiwarki, w celu wyszukania jakiś informacji, produktów lub usług.

Te frazy warto umieszczać na swojej stronie, w artykułach na blogu, żeby spowodować konieczny ruch w Internecie. Ale tutaj uwaga – złe dobieranie słów kluczowych powoduje stratę naszego zaangażowania i brak prawidłowych efektów. Skąd zatem wiedzieć, jakie słowa powinny być używane?
Z pomocą może nam przyjść planer sw kluczowych – nieodpłatne narzędzie od Google. Żeby mieć do niego dostęp wystarczy założyć konto na Gmail. Po wejściu w planer sw kluczowych (zobacz; alterWEB) wyświetli się wyszukiwarka, w którą wprowadzamy hasło interesujące nas z uwagi na prowadzoną działalność, a otrzymamy podpowiedzi haseł pasujących. Później możemy przekonać się jakie są szanse na jego wypozycjonowanie.
Choć z początku może ci się zdawać, iż jest to bardzo skomplikowane. Trzeba jednakże uwierzyć, że jest to narzędzie, którego używania możesz się nauczyć.