Odszkodowanie za późny lot – co pożądane byłoby o tym wiedzieć?

przez | 3 listopada 2022
Wiele osób w wielu przypadkach podróżuje samolotem, ponieważ naturalnie jest to nadzwyczaj komfortowy środek transportu. Mało tego wartością latania samolotem jest to, że jest on o wiele krótszy aniżeli jazda samochodem albo innym środkiem lokomocji. Nierzadko samolotem można pokonać pewną odległość w godzinę, podczas gdy jadąc przykładowo samochodem tą samą trasę przebędziemy przykładowo w pięć godzin.

skylegal

Niemniej minusem latania samolotem może być to, iż częstokroć na lotniskach zdołają pojawiać się opóźnienia.

Zapewniamy Ci darmowy wgląd do kolejnych niebywale ciekawych postów, które są na innej stronie. Należy tylko kliknąć w podany link.

Opóźnienia takie niewątpliwie wynikają z wielu różnorodnych przyczyn, na przykład wskutek kiepskiej pogody. Warto jednak zastanowić się nad tym czy na skutek opóźnienia lotu pasażerom przypada na przykład jakieś naprawienie szkody. Masa osób nie ma pojęcia, że możliwe jest uzyskanie zadośćuczynienia za opóźniony lot. Jeśli jednak wpiszesz w wyszukiwarce internetowej hasło „odszkodowanie za opóźniony lot” to znajdziesz informacje mówiące o tym, iż pasażerowie naprawdę mogą otrzymać zadośćuczynienie za opóźnienia. Oczywiście wysokość takiego odszkodowania jest nadzwyczaj różnorodna, zależy ona w szczególności od czasu opóźnienia lotu, oraz także od jego długości. Jeżeli poślizg trwa kilka minut, bądź nawet godzinę to pasażerom nie przysługuje naprawienie szkody, jeżeli jednak trwa ono więcej niż 3 godziny wtenczas możemy już starać się o takie zadośćuczynienie. Na przykład pasażerowie, którzy wyczekują na samolot pięć godzin i lecą na dystansie do 1500km mogą się starać o naprawienie szkody w wysokości 250 Euro. Za to w przypadku pięciogodzinnego opóźnienia na dystansie 1500 do 3500km pasażerom przypada odszkodowanie w wysokości 400 Euro (dotyczy lotów poza Unią Europejską).

Bez wątpliwości posiadanie takiej wiedzy jest ogromnie ważne (dowiedz się więcej). Często zdarza się tak, iż pasażerowie czekają kilka a nawet w skrajnych przypadkach kilkanaście godzin na lot, na ogół w mało komfortowych warunkach, z bagażami i na lotnisku, i nawet nie wiedzą, że nie tylko mogą się starać o zadośćuczynienie za spóźniony lot, ale wręcz odszkodowanie takie naturalnie im przysługuje.