Odbiór mieszkań z rynku pierwotnego

przez | 4 sierpnia 2022
Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie od dewelopera, liczy na to, iż jest ono perfekcyjnie zrealizowane w każdym szczególe. Gwarancję , iż nie zostaliśmy oszukani będziemy mieć jedynie wówczas, gdy z rozwagą podejdziemy do jego odbioru. Jak powinien przebiegać odbiór mieszkania od dewelopera?

mieszkanie

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Podstawowa zasada: nie spieszmy się. Nie pozwólmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Miejmy na uwadze by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie lokalu, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeżeli teraz dostrzeżemy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, ominiemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy pękniętej ściany to spory wydatek zobacz również .

Udając się na odbiór mieszkania od dewelopera, proponujemy by zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na jakość wykonanych prac. Wskazana jest dokładność i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny nOdbiór (zobacz jesteśmy tutaj)j zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na dostrzeżenie prawdopodobnych niedoskonałości. Bywa, że prosimy o pomoc osoby, które podobny dylemat mają już za sobą – nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Nie mamy gwarancji, że

mieszkanie

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

zauważą wszystkie potencjalne uchybienia oraz, że będą posiadali zestaw specjalistycznych przyrządów. Optymalnym rozwiązaniem jest udanie się na odbiór techniczny z wykwalifikowaną osobą – fachowcem.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on metr po metrze, pomieszczenie za pomieszczeniem, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, kąty proste w pomieszczeniach, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona wiarygodnej oceny kupowanej nieruchomości i umiejętnie będzie uzasadniał konieczność niezbędnych zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na rzetelny protokół i dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie (zobacz nieruchomości) czy dom, np. oferta odbioru mieszkania, a ujrzymy długą listę ofert z której zapewne zdecydujemy się na taką, która spełni nasze oczekiwania.