Ochrona praw autorskich w internecie też obowiązuje

przez | 7 sierpnia 2022
Rejestracja znaku towarowego koszt posiada na różnym progu. Jeżeli pragniemy zgłosić własny znak towarowy, to warto wejść na stronę Urzędu Patentowego, bo to właśnie tam odnajdziemy wszystkie konieczne dane na ten temat.

Dowiemy się, że okres osłony takiego znaku trwa dziesięć lat i jeśli nadal będziemy pragnęli z niego korzystać, to trzeba będzie go przedłużyć. Tam także dowiemy się jak musi przebiegać rejestracja znaku towarowego koszt jej jest zróżnicowany w zależności od tego, w jakiej kategorii mieści się nasz prawa (polecamy więcej na ten temat tutaj), i czy jest to nasza pierwotna ochrona czy ją przedłużamy. Jeśli po zapoznaniu się z właściwymi dyrektywami ciągle będziemy posiadali jakieś wątpliwości powiązane z rejestracją własnego znaku, to rzecznik patentowy ochoczo nam na nie odpowie. Informację o tym, jak się z nim porozmawiać odnajdziemy także na stronie tego urzędu, a kontaktując się z nim będziemy posiadali świadomość, że wszystko o czym się dowiemy jest jak najbardziej właściwe.

Wszystkich dotyczy ochrona praw autorskich w internecie

oprogramowanie w biurze

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem ludziom zdaje się, że w internecie są anonimowi, więc wolno im wszystko, a co się z tym łączy, że pozwala się im kopiować różne treści bez określania źródła oraz uważać je jako własne. Jednak ochrona praw autorskich w internecie też funkcjonuje oraz jeżeli ktoś skopiuje jakiś tekst, czy nawet jego część, a później poda go jako swój, to może stać się pewien, że będzie wezwany do odpowiedzialności karnej. Są właściwe sposoby na to, by wytropić osobę, która korzysta z czyjejś pracy, która używa czyjegoś loginu oraz podszywa się za kogoś innego. A kary za takie działanie nie są nic mniejsze niż te, które otrzymuje się przy podobnym zachowaniu w realnym świecie.

Znak towarowy jest wizytówką firmy

Często jest tak, że znak towarowy jakiejś firmy jest lepiej znany niż nazwa, dlatego trzeba zastrzec własny znak, tak by nikt nie miał szansy z niego używać oraz się za nas podawać. Nie ma tu znaczenia czy funkcjonujemy w zwykłym świecie czy w internecie, jeśli coś należy do nas, coś pojawiło się z naszej wizji, to ciągle powinniśmy to chronić.