O Bełchatowie

przez | 2 grudnia 2022
W telewizji zdarza nam się obejrzeć niezwykły film reklamowy. Oglądamy na nim matkę, która wczesną porą, podczas gdy większa część miasteczka ma jeszcze spokojne sny – budzi swoją małą córeczkę. Zaspanego malucha po chwili możemy zobaczyć w trakcie szybkiego śniadania, a następnie z mamą, w samochodzie w czasie jazdy do… no właśnie dokąd? Do szkoły, nie za wcześnie? Zauważamy po chwili, iż spieszą na poranny trening gimnastyki artystycznej. I tak dzień za dniem, rok za rokiem sytuacja się powtarza.

Aż w końcu w scenie finalnej nadchodzi chwila, gdy rezygnacja z czegoś co już nie powróci, czasem łzy i ranne wstawanie przestają się liczyć. Zawodniczka, już nie mała dziewczynka odbiera upragniony medal. Ta scena, łzy matki wzruszają większość widzów.

restauracji

Autor: eyeliam
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce także mamy bohaterów takich spotów. Paręnaście lat temu w miejscowości Ząb, pod Zakopanem mały Kamil Stoch po raz pierwszy założył narty.

Przeczytaj to, co znajduje się . Dotyczy on tej samej kwestii co ta opisywana w tym artykule, więc zapewne niezwykle Cię zainteresuje!

Podczas godzin gdy jego koledzy spędzali czas na beztroskiej zabawie, on dawał z siebie wszystko na treningach. I na pewno, miały miejsce chwile w życiu tego małego chłopca, gdy chciał dołączyć do kolegów, lecz dlatego, że nie zwątpił, że wierzył , iż to co robi ma sens, dziś jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim. A o rodzinnej miejscowości Kamila usłyszał cały świat. Nie wyłącznie dlatego, że to najwyżej położona miejscowość w naszym kraju, ale dlatego, że żyją w niej cudowni, dający wsparcie synowi państwo Stochowie. Od igrzysk w Soczi wieś będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów.

Identycznie, jak Bełchatów, z którego klubu siatkarskiego pochodzi Bartosz Kurek, swego czasu mistrz Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Dziś wiemy, że Bełchatów, to nie jedynie kopalnia węgla brunatnego, ale także dynamiczny klub Skra. To dzięki drużynie Bartosza siatkówka stała się tak widowiskowym sportem. Polecamy więc w podróży do np. Warszawy zatrzymać się w tym uroczym mieście. Może obiad w mieście mistrzów? Restauracje w Bełchatowie zaserwują nam dania kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej i regionalnej. Jeżeli zaplanowaliśmy dłuższy postój, bez problemu możemy skorzystać z usług hoteli, gdyż komfortowe noclegi w Bełchatowie zagwarantują nam dobry sen.