Nowe mieszkanie – nie ciągle wszystko da się załatwić szybko, czasami należy się uzbroić w cierpliwość

przez | 30 listopada 2022
Jeżeli zdecydujemy się na zakup swojego mieszkania, to z niecierpliwością spoglądamy na to, co dzieje się na placu budowy. Każda cegła, każdy wyższy poziom niesamowicie nas cieszy, a kiedy przychodzi do wykańczania wnętrza i nie widzimy, co się tam dzieje, rozpoczynamy się coraz mocniej niecierpliwić. Jednak prawda jest taka, że nawet wówczas kiedy robotnicy opuszczą już teren budowy, to oraz tak musi jeszcze minąć trochę czasu, zanim będziemy mieli szanse dostać klucze od swojego wymarzonego mieszkania oraz przystąpić do jego wykańczania w taki sposób, jak to sobie zawsze wyobrażaliśmy.

Wszystko musi się odbywać wytyczonymi etapami

mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
W chwili kiedy pracownicy zejdą z budowy, deweloper musi zorganizować sporo dokumentów oraz zezwoleń. Powinien zejść się z mnóstwem ludzi, żeby udowodnić im, że wszystko zrobił dokładnie tak jak należy, a co się z tym wiąże, że konkretny budynek nadaje się do zamieszkania oraz będzie całkowicie bezpieczny. Dopiero jeśli te wszystkie formalności będą załatwione, jeżeli wszystkie podpisy zostaną złożone, nasza cierpliwość będzie miała szanse być wynagrodzona. Wtedy deweloper skontaktuje się z nami i zaprosi nas po odbiór kluczy. Mimo wszystko powinniśmy wiedzieć, iż odbiór mieszkania od dewelopera również trochę potrwa, ponieważ najpierw będziemy musieli podpisać wiele dokumentów, iż wszystko się zgadza, później będziemy musieli iść przejrzeć mieszkanie, by sprawdzić, czy nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń (oferta odbioru mieszkania Jakuba Łygana). Kiedy to wszystko będzie potwierdzone i przejrzane, w końcu będziemy mieli szanse zainkasować klucze, a co się z tym wiąże, będziemy mieli szanse oficjalnie wprowadzić się do własnego mieszkania.

To wszystko jest istotne ze względów prawnych

mieszkanie

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Całe to działanie jest bardzo ważne ze względów prawnych, idzie o to, by deweloper posiadał na piśmie, że nie było najmniejszych sporych uchybień w chwili, gdy zdawał nam mieszkanie. Oczywiście jeżeli w czasie urządzania wnętrza dostrzeżemy jakieś mniejsze nieprawidłowości, to zawsze mamy szanse je do niego zgłosić, a on w ramach gwarancji wykona ich naprawy, nie mniej trzeba zaznaczyć, iż te największe uchybienia ciągle są nagle umieszczane na piśmie.

To wcale nie trwa tak długo

Jeśli wyczekujemy na odbiór mieszkania, to zdaje nam się, że to wszystko trwa niesamowicie długo.

Czeka na Ciebie interesująca informacja (http://www.30minut.pl/seo-i-pozycjonowanie-stron-w-artefakt-pl/) – należy kliknąć w podany link i tam stworzyliśmy dla Ciebie masę dodatkowych informacji.

Jednak jak się okazuje, przy wielości dokumentów i rzeczy do sprawdzenia, wszystko to przebiega dosyć szybko i sprawnie. A musi to być zrobione, aby w razie czego nie było najmniejszych problemów z wykonaniem napraw, które są objęte gwarancją- zobacz stronę Pana Jakub Łygan.