Nie chcesz oczekiwać w długiej kolejce w czasie rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

przez | 1 czerwca 2022
Jak nadchodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się tam wielkie kolejki, bo najczęściej odkładamy ten obowiązek na ostatni moment. Jesteśmy w stanie jednakże uniknąć tej nieprzyjemności, jak będziemy zdecydowani się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a także jego wysłanie bez niezbędności posiadania podpisu kwalifikowanego.

rozliczanie pitów online

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy jednakowoż koniecznie mieć na uwadze, ażeby program do wysyłania deklaracji był zatwierdzony przez Ministerstwo Finansów. Jak tak istotnie będzie, wtedy dostaniemy po chwili od wysłania e-deklaracji odpowiednie potwierdzenie UPO, które pozwoli nam uzyskać pewność, że faktycznie nasza deklaracja została doręczona do urzędu. Może się jednakowoż okazać, iż zamiast potwierdzenia otrzymamy niestety informacje o błędzie. Dość często znaczy to, że popełniliśmy jakiś błąd przy wypełnianiu formularza, lub też zapomnieliśmy wpisać kwoty lub niepoprawnie wpisaliśmy weryfikacyjną kwotę dochodu uzyskanego w zeszłorocznym rozliczeniu.

Jak ubiegłego roku jednakowoż nie mieliśmy obowiązku rozliczania się z US, w takiej sytuacji w odpowiednią rubrykę wpisujemy liczbę zero. W przypadku gdy nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy wypełnić formularz PIT 36, PIT 37, czy jeszcze jakiś odmienny, możemy skorzystać wtedy z wbudowanego w system e-deklaracje podręcznika. Dzięki temu na pewno poprawnie się rozliczymy i zażegnamy ryzyko narażenia się na problemy karno-skarbowe.

System elektronicznych deklaracji PIT 2014 – kliknij i sprawdź,gwarantuj nam ponadto przekazanie 1 procenta na jakiś przez nas wybrany cel. Aby tego dokonać trzeba wybrać jedną z organizacji pożytku publicznego, jaka jest zobligowana do obierania jednego procenta naszego podatku. Jeśli zdecydujemy się przesłać deklarację we wcześniejszym okresie, aniżeli z końcem kwietnia, będziemy mieli możliwość wtedy liczyć na szybszy zwrot ewentualnej nadpłaty podatku dochodowego.

W tej sytuacji należną kwotę dostaniemy na wskazany przez nasz wcześniej rachunek bankowy albo zostanie nam do nas przesłana poprzez usługi poczty polskiej. W tego rodzaju drugiej sytuacji od wartości należnego podatku zostanie jednak odliczona opłata za przesłanie przesyłki poleconej, która wynosić będzie pięć złotych.

Gdy będziesz potrzebować pokrewnych danych na wątek poruszany w niniejszym poście, to wejdź na stronę (https://kadok.pl/6-najlepszych-gadzetow-reklamowych-dla-firm) – na pewno te artykuły też Cię zainteresują!

Tak czy inaczej dobrze dokonać rozliczenia PIT możliwie jak najszybciej, by tym samym mieć tę powinność już z głowy i nie musieć czekać zbyt długi czas na wszelkie ulgi oraz zwrot podatku.