Nalepki reklamowe – niedrogi patent na propagowanie przedsiębiorstwa

przez | 15 listopada 2022
Od lat dostrzegamy wszędzie, gdzie się da, naklejki. Ten całkowicie trywialny wynalazek pozwolił na zastosowanie niezwykle dobrze zaprojektowanych zdobień, dekoracji, reklam – dosłownie wszędzie.

Autor: Grupa Reklamowa Niedzielski
Jednym z ciekawszych zastosowań nalepek, chociaż raczej prościej nazwać je samoprzylepnymi arkuszami, są różnego gatunku naklejki na witryny sklepów. Takie naklejki na szybę, które dają bez trudu komponować witrynę i podkreślić jej wystrój, a do tego w razie konieczności mogą być bez problemu odklejone, są stosowane bardzo często w pasażach handlowych, gdzie duże sieci tekstylne z tygodnia na tydzień przekształcają swoje witryny. Zmieniana jest wystawa, która sama w sobie bywa czasami dziełem sztuki, no to trzeba także coś zrobić z szybami, które – jest to wskazane – mają współgrać z treścią wystawy: paletą barw, ustawieniem manekinów, no i oczywiście chodzi także o przekaz wiadomości: reklamowe naklejki na szybę bardzo często mówią w dużym skrócie o tym, jak znaczna jest promocja w takim miejscu, gdy tylko pojawia się doroczna wyprzedaż.

Nomar Tarnów

Źródło: Nomar.com.pl

Drugim świetnym, kreatywnym zastosowaniem nalepek reklamowych większego formatu jest użycie ich na środkach komunikacji miejskiej. Od lat, kiedy tylko komunikacja miejska niektórych miejscowości umożliwiła użycie powierzchni jej pojazdów jako powierzchnię reklamową, naklejki były już w zastosowaniu, bo wielokrotne przemalowywanie tych pojazdów to spory problem i koszt.

Nie ociągaj się – naciśnij hiperłącze (https://www.interwiedza.pl/job-category/zawodowe/) i ciesz się zawartymi tam świeżymi artykułami. Zapewne rozszerzą one Twoją wiedzę na powyższy temat.

Z tego powodu poczęto wykorzystywać samoprzylepne folie, które świetnie trzymają się zarówno karoserii, jak i szyb. Osobom w tramwajach to nie przeszkadza, a przechodniom, którzy dostrzegają taki pojazd z zewnątrz rzuca się w oczy, szczególnie, gdy kompozycja użytych naklejek współgra w pewien sposób z postaciami ludzi siedzących w środku. Mistrzowskim zagraniem jest naklejenie sylwetki ciała modela lub modelki tak, by postać siedząca na fotelu w autobusie mimowolnie dopasowała do niej swoją głowę. Przechodnie oglądający coś takiego z zewnątrz na pewno zapamiętają taki widok na długo, a o to chodzi w reklamie.

Oczywiście naklejki na szybę są używane również w zwykłych autach, zwłaszcza firmowych – każdy przedsiębiorca próbuje rzucać w oczy, czemu więc swoich samochodów nie przekształcić na ruchome powierzchnie reklamowe? Zdawać by się mogło, że użycie takich nalepek jest znane od lat, a niektórzy wciąż wpadają na nowe pomysły.