Najłatwiejszy sposób liczenia pit online to ten przez internet. To naprawdę bardzo łatwe, sprawdź

przez | 3 sierpnia 2022
Wielu z nas będzie odkładać do ostatniej chwili z wysłaniem rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. To niedobre rozwiązanie,tym bardziej kiedy w ostatnich dniach kwietnia zmuszeni jesteśmy ustawić się w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie pamiętamy o wysłaniu PIT-a przez internet. A jednak rozliczyć pit można w prostszy sposób – online.

program do rozliczania PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozliczyć pit online? Ta komfortowa możliwość wypełnienia i wysłania PIT-a bez wychodzenia z domu jest możliwa w odniesieniu do programu dedykowanego rozliczeniom rocznych deklaracji. Wielu podatników z pewnością może pamiętać olbrzymie kolejki tworzące się na poczcie w ostatnim dniu składania deklaracji podatkowych. Dzięki okazji wysyłania dokumentów internetowo kolejki się zmniejszyły, a my nie jesteśmy zobligowani nawet wychodzić z domu, żeby dopilnować formalności z urzędem skarbowym – .

Pozytywów jest jednak więcej. Szczególnie jeśli rozliczenia podatku nie polecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je samodzielnie. Programy komputerowe prowadzą nas praktycznie za rękę. Podpowiadają,jakiego typu dane i gdzie trzeba uzupełnić, oraz weryfikują, czy wszystkie niezbędne pola zostały przez nas dobrze wypełnione. zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu, co mogłoby skutkować koniecznością składania korekty zeznania i naturalnie stresującym kontaktem z urzędem skarbowym.

Po zdecydowaniu się na przesyłanie deklaracji przez internet, na pewno unikniemy jednego z najczęstszych błędów: przez kilkanaście lat podatnicy wysyłający PIT-y pocztą nie pamiętali żeby się..

Wejdź na ten odnośnik, a zobaczysz, że znajdujące się tam wpisy z www (http://komornikolesno.pl/) zaciekawią te osoby, które zafrapowane są podnoszoną tutaj sprawą.

podpisać! W sytuacji deklaracji przesyłanych internetowo podpis nie jest potrzebny.

Zamiast tego, w celu weryfikacji składającego zeznanie wystarczy podać kwotę przychodu z deklaracji składanej rok wcześniej (za rok 2013), a po nadaniu deklaracji odczytać wiadomość elektroniczną z UPO – Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem na to, że oddaliśmy deklarację podatkową w odpowiednim czasie. Jak widać to banalny sposób, że nie warto załatwiać tej sprawy inaczej, tym bardziej w bardziej tradycyjny sposób. zwyczajnie nie warto, szkoda czasu, jeśli istnieje taka korzystna możliwość.