Nabijanie klimatyzacji, czyszczenie klimatyzacji

przez | 3 sierpnia 2022
Dawniej żeby w samochodzie zrobiło się zimniej otwierało się okna, a żeby było cieplej to powinna jechać maksymalna ilość osób i w dodatku sporo chuchać, wtedy było cieplej. Brzmi zabawnie i dziwnie, bo w obecnych czasach przy pomocy jednego przycisku w samochodzie robi się cieplej lub chłodniej, fotele są podgrzewane podobnie zresztą jak i kierownica.

Dziś po prostu auta mają klimatyzację, bo ludziom zbrzydło to, że ciężko jest funkcjonować w aucie w upale lub mrozie. Dzięki klimatyzacji przez dwanaście miesięcy posidamy optymalne warunki w samochodzie. Jednak by klimatyzacja spełniała swoją funkcję trzeba ją wypełnić, czyli jak to się zazwyczaj mówi, nie możemy zapominać o tym jak istotne jest napełnianie klimatyzacji, czyli jej nabijanie. Przy tym sprawdzany jest przy okazji stan klimatyzacji, czyli jej szczelność, by mieć pewność, że wszystko właściwie działa.

Czyszczenie systemu klimatyzacyjnego jest bardzo ważne

przeczytaj na ten temat

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Każda osoba, która ma samochód dobrze wie, że wiąże się to z kosztami. Nie jest to mały wydatek, nie bez kozery powtarza się, że: samochód to istna skarbonka. Jest to prawda, bo niemalże ciągle jest coś, co trzeba poprawić, żeby lepiej się jeździło i co najistotniejsze, żeby jazda stała się bezpieczna. Dochodzi do tego również m.in. czyszczenie klimatyzacji. O czym wielu posiadaczy aut niestety zapomina.

Jednak na szczęście idą po olej do głowy i przypominają sobie, że w aucie wszystko musi być sprawdzane i regulowane, bo w innym wypadku pojazd bardzo szybko byłby niezdatny do użycia. Oczywiście usłyszymy i takie głosy, że ktoś jeździ swoim samochodem tyle czasu i nic a nic nie naprawiał, nie uzupełniał (szerzej na ten temat). Bo oczywiście ludziom wydaje się, że uzupełnianie oleju, czy wlewanie benzyny albo właściwie ustawienie lusterka to nic, a przecież bez tego auto w ogóle by nie jeździło i nie bylibyśmy w stanie bezpiecznie jeździć.

Do tego dochodzi klimatyzacja, którą nie każdy ma. Część osób sama próbuje ją oczyścić, a część jedzie do warsztatu samochodowego, bo wie, że specjalista zrobi to lepiej. Jeśli samodzielnie zabierzemy się za czyszczenie klimatyzacji to bardzo często stawiamy na metodę piankową. Jest to sposób znany każdemu kierowcy, który postanowił wreszcie zrobić porządek z klimatyzacją w aucie. W warsztatach stawiają na bardziej zaawansowane sposoby. Jednak najważniejsze jest to, żeby klimatyzacja – przetestuj w promocji czyszczenie klimatyzacji domowej cena – Purevent cennik – nie tylko utrzymywała odpowiednią temperaturę, ale też nie wydzielała jakiś szkodliwych substancji, które się w niej zalęgną.