Na podbój rynku pracy!

przez | 11 października 2022
Sytuacja na rynku pracy od wielu lat mogą sprzyjać wyraźnie bezrobociu. Z całą pewnością zestresowani absolwenci studiów wyższych często mają niemałe kłopoty w szukaniu pewnej pracy. Uparci zwykle świetnie sobie radzą.

Wielki łowca

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

W Polsce najczęściej wykonywane zawody to bezrobotni i zawody wolne – chociaż wielu uważa, że to tożsame zjawiska. Od kilkunastu lat trwa dyskusja nad kłopotami polskiego bezrobocia. Nie tak dawno dla wielu ludzi dobrym sposobem na to był wyjazd Do Irlandii.

Tam, gdzie jest praca

Chociaż jest tak wielu bezrobotnych, nie brakuje jednak spokojnie pracujących – to logiczne. Czyli jest wielu ludzi, którzy z łatwością wygrali wymarzone stanowisko. Umowa o pracę z kompletem świadczeń także nie jest bajką nie z tego świata. W związku z tym może istnieje sprawdzony sposób na szukanie wymarzonej pracy.

Na pewno konkurencja jest ogromna, a tworzymy ją sami. Studenci najróżniejszych kierunków od razu na pierwszym roku studiów zaczynają poszukiwanie praktyk. W związku z tym spora część z nich po studiach ma dokładnie tyle samo pracy w znanych firmach – więc wymagania pracodawców niekoniecznie muszą być wygórowane.

– Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|W=200|L]Nie od dziś wiadomo, że to absolwenci studiów humanistycznych zwykle nie mają pracy. Można tylko odwiedzić serwis z ogłoszeniami i sprawdzić, ile pojawia się możliwości pracy we Wrocławiu dla zapytania programista Wrocław. Co prawda dziennikarstwo i socjologia dają dużo szersze możliwości i łączą się z pracą w mediach, jednak to zdecydowanie wiąże się z dawką dużej kreatywności, zdecydowania i przy okazji atrakcyjnego doświadczenia.

Co studiować, żeby pracować?

Ciągle można mówić o studiach, które w najbliższych latach pozwolą na dobrą pracę. Wiążą się często z energia odnawialna i ochroną środowiska. Gdy zostaną stworzone elektrownie wodne i wiatrowe będą potrzebowały prawdziwych fachowców. Na razie wśród popularnych studiów jest informatyka (zadania z excela) – nie ma się czemu dziwić. Programista zwykle nie narzeka na bezrobocie, może zdobywać też dobre dodatkowe zadania, często to dokładnie do niego „przychodzi” praca Java i dziwne języki programowania na pewno są przyszłościowe.

Źródło: www.itkontrakt.pl/