Na co uważać kupując w sieci? Czy są bezpieczne sposoby płatności?

przez | 25 stycznia 2022
Sporo osób robi zakupy przez internet. Co dzień robione są tysiące transakcji. Dokonujemy płatności w ten sposób już za sporą ilość rzeczy. Z czym tak naprawdę się to wiąże? O czym pamiętać podczas kupowania w internecie? Sporo osób korzysta z płatności PayPal przy robieniu zakupów. To dosyć nowy sposób płatności, jaki jednak w szybki sposób zyskał sporą popularność.

Jednak sporo ludzi zadaje sobie takie pytanie. Czy PayPal jest bezpieczny? Badania pokazują, iż jest jest to jedna z najbezpieczniejszych metod płacenia. Jest on dobrą alternatywą dla płacenia kartą kredytową jak i debetową, zobacz: alterWEB. Nie dzielimy się bowiem informacjami z karty, jakie ktoś mógłby zdobyć oraz wykorzystać. Należy także wiedzieć, że ten swego rodzaju mobilny portfel używa wysokiej jakości szyfrowania, jakie jest świetnym zabezpieczeniem przed przedostaniem się naszych informacji w niepowołane ręce.

internet

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com

Warto mieć świadomość, że tego typu system chroni tak kupującego jak i sprzedającego. Jeśli przedmiot, jaki zakupiliśmy znacząco różni się od tego, który zamawialiśmy można domagać się zwrócenia całej zapłaconej kwoty. Dobre jest również to, że nie musimy odpowiadać za nieautoryzowane wypłaty pieniędzy z naszego portfela PayPal. Jeśli ktoś posługuje się naszymi danymi, skradzionymi z konta, to możemy ubiegać się o zwrócenie pieniędzy. Tak samo jest ze sprzedającym, jaki podlega pełnej ochronie właśnie w przypadku nieautoryzowanych wpłat, będzie mógł ubiegać się o zwrot środków za wysłany towar.

Trzeba pamiętać, że w internecie jesteśmy wciąż obserwowani. Praktycznie każdy nasz ruch pozostawia ślad, jaki sporo firm wykorzystuje przykładowo do własnych metod prognozowania – metody prognozowania. Śledząc transakcje można wyciągnąć konkretne wnioski, jakie używane są przy planowaniu strategii firmy. Nie każde takie działanie uderza bezpośrednio w konsumenta. Jednak czasami zdarza się być atakowanym przez natarczywe tak zwane reklamy śledzące, chodzi o reklamy pojawiające się jak przeglądamy strony w internecie, lecz też takie przychodzące na drogą mejlową.

Zaciekawiony zagadnieniem? Poczytaj o nim znacznie więcej. W tym celu użyj adresu, który przeniesie Cię na serwis. Zachęcamy!

Są one dobrane pod kątem tego, co ostatnimi czasy kupowaliśmy przez internet, lub też jeśli chodzi o opinie o produktach (sprawdź: alterWEB), które wystawialiśmy ostatnio. Naprawdę ciężko jest się ustrzec przed gromadzeniem w internecie informacji na nasz temat, z tego powodu starajmy się zostawiać jak najmniejszą ilość naszych danych oraz oczywiście używać bezpiecznych sposobów płatności.