Muzyka w sztuce i biznesie

przez | 23 listopada 2022
Prawie 80 % wiedzy jakie do nas dochodzą to obraz, reszta informacji zatem ok 20 procent przypada na pozostałe zmysły. Współcześnie możemy przyznać, że mamy skłonności do przywiązywania większej wagi do obrazu i dźwięku i obrazów. Zewsząd nas otaczają, zacząwszy od reklam przez programy TV. Dokładnie ta ostania – jedenasta muza – przyzwyczaiła nas do koegzystowania dźwięku oraz obrazu.

Nawet w kulturze na ambitniejszym poziomie rozwinęła się osobna gałąź kultury, to znaczy muzyka do filmów. Najogromniejsi kompozytorzy muzyki klasycznej komponują dzisiaj dla kin. Muzyka do prezentacji – według słów muzyków – jest niełatwym zajęciem. Artysta nie może sobie przyzwolić na całkowitą dowolność ponieważ ścieżka dźwiękowa nie może górować nad filmem, ma go tylko uzupełniać, czasem wzmocnić jakieś uczucie. Najlepsze z tych dzieł żyją później własnym żywotem. Bywa też tak, iż jakiś kawałek nie jest wykreowany jako muzyka do filmu, a jednak kojarzony on jest jednoznacznie z kinematografią.

muzyka do prezentacji

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Tak było z częścią oratorium popularnego krajowego kompozytora. Mało kto z słuchaczy zdaje sobie sprawę że tenże utwór jest tylko zaczerpnięty do filmu. Muzyka do filmów poza uzupełnieniem obrazu jest także rozwiązaniem na popularyzację ambitniejszej muzyki. Na pewno jakaś część spośród widzów będzie wyszukiwać tła muzycznego, dzięki temu mogą poznać bogactwo muzyki klasycznej. Coraz to większą sławą cieszy się muzyka do gier. Ona także może być dobrym fortelem na edukację muzyczną.
Muzyka nie jest wyłącznie domeną rozrywki, używamy jej nierzadko w aktywności gospodarczej. Już w szkole żąda się od słuchaczy aby przygotowali pokazy w sposób interesujący. By osiągnąć zaplanowany cel dobrze jest dopasować odpowiednią muzykę do prezentacji. Rzecz jasna takie żakowskie prezentacje są amatorskie. Przedsiębiorstwa które zdecydowały się na taką odmianę marketingu, polecają kompozycję fachowcom żeby muzyka do prezentacji była jak najlepiej zapamiętana. Autor:

Oczywiście muzyka do prezentacji powinna być właściwie dobrana, inna na przykład do pokazów o tematyce ekonomicznej natomiast całkiem odmienna gdy materią pokazów będzie nowy dynamiczny samochód. Rzecz jasna najważniejsze znaczenie ma dla biznesu reklama a toteż i muzyka do reklamy (polecamy pozycjonowanie strony www) musi zostać wykreowana na najwyższym poziomie.