Masz w zamiarze wynająć naczepę? Jakie rodzaje pojazdów możesz wybrać?

przez | 23 czerwca 2022
Jeżeli interesuje cię wynajem lub dzierżawa naczep, musisz poznać ich rodzaje, aby zorientować się, która z nich zrealizuje twoje wymogi. Nim jednak wybadasz, co możesz wybrać, powinieneś zdawać sobie sprawę, czym jest sama naczepa. To pojazd drogowy nie posiadający osi przedniej, wykorzystywany do przewozu ładunku. Jego budowa sprawia, iż część transportowanych towarów umieszczona jest na ciągniku samochodowym. Jakie zatem są typy naczep?

traktor

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze, na jakie należy zwrócić uwagę, to tzw.

Czy zaciekawiła Cię treść tej witryny? Chcesz zgłębić większą ilość informacji? To, odwiedź stronę www (http://sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/oferta), która dostarczy Ci dużo interesujących faktów.

izotermy, które są wykorzystywane do przewożenia produktów potrzebujących wyższej temp., niż tej panującej na zewnątrz. Można nimi jeździć zarówno na krótko-, jak też długodystansowe trasy, w zależności od tego, w jakie miejsce musimy dojechać. Odmianą nadmienionych naczep są chłodnie, jakie w odróżnieniu do izoterm mają utrzymać niską temperaturę. Przewozi się nimi np. owoce, jakie szybciej popsułyby się w wyższych temp. i nie nadawałyby się do sprzedaży. Drugim rodzajem naczep są te, które służą do przewozu aut. W tym miejscu więcej: .

Z pewnością wielokrotnie widziałeś, jak na ciężarówce jedzie kilka aut. Najczęściej są to pojazdy dwupokładowe, umożliwiające przewieźć więcej aut. Dłużyce zaś służą do przemieszczania ciężkich maszyn bądź urządzeń, jakich masa nie umożliwia ich przewiezienia w inny sposób. Ich masa przekracza 24 tony, a naczepy posiadają obniżony pokład ładunkowy, co ułatwia zadanie ich ustawienia na naczepie. Jeśli mamy części ponadnormatywne, należy wybrać wynajem naczep niskopodwoziowych. Tylko naczep – propozycje -ch pomocy będziemy w stanie przemieścić np. części mostów albo konkretne elementy maszyn. Nie można też zapomnieć o wywrotkach. Ich fundamentalne przeznaczenie to transport luźnych materiałów, między innymi żwiru lub ziemi, a także zboża albo złomu, jeżeli wynajmiemy metalowe naczepy. Zobacz tutaj: Multi Truck Center.

przyczepa

Autor: Henning Leweke
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu, iż są mocniejsze, umożliwiają przewóz cięższych materiałów, w tym wspomnianego złomu, gruzu lub cegieł. Do przewozu materiałów płynnych używa się cystern, z kolei aby dostarczyć zwierzęta, potrzebne nam naczepy do żywca. Wynajem naczep to usługa oferowana przez wiele firm. Musisz poszukać ich ofert w sieci, a od razu dowiesz się, co masz do wyboru i jaki jest cennik wynajmu. Pamiętaj, by zawierać umowę z firmami gwarantującymi najwyższej jakości obsługę, a nie będziesz musiał borykać się z kłopotami.