Masz w planach założyć działalność gospodarczą? Zrób to przez Internet

przez | 11 lipca 2022
Jeżeli masz w planie założyć firmę, od pewnego czasu możesz to zrobić w sieci, nie opuszczając domu. Czy orientujesz się, na czym to polega? Przyda ci się kilka praktycznych informacji, a zrobisz to bez trudności.

Zakładanie działalności gospodarczej przez Internet (tutaj) to wbrew pozorom nieskomplikowane zadanie. Cała procedura jest uzależniona od tego czy posiadasz podpis elektroniczny, czy też nie. Jeśli tak, wszystko załatwisz błyskawicznie, bez konieczności wizyty w urzędzie. Najpierw powinieneś założyć konto, jakie zaświadczasz posiadanym podpisem, dostając tym samym link aktywacyjny umożliwiający uzyskanie dostępu.

Biznesmen

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

W kolejnym kroku uzupełniasz udostępniony formularz CEIDG-1. Możesz skorzystać z jego elektronicznej wersji bądź użyć kreatora formularzy. Gdy to zrobisz, skontroluj skrupulatnie wpisane informacje, by nie było żadnych błędów, złóż swój elektroniczny podpis oraz prześlij wniosek. Dokument z miejsca przekazywany jest do wszystkich urzędów, a więc GUS-u, Urzędu Skarbowego oraz ZUS-u albo KRUS-u. Jeśli jednak nie masz wspomnianego podpisu, konieczna będzie wizyta w urzędzie gminy. Nim to zrobisz uzupełniasz anonimowy formularz CEIDG-1, który przesyłasz dostając kod. Z kodem idziesz do urzędu gminy, tam zaś pracownik urzędu dokona pozostałych niezbędnych formalności. Najistotniejsze w tym wypadku jest ręczne podpisanie formularza. Pamiętaj, iż jeśli nie osiągniesz konkretnej wartości sprzedaży brutto, zostanie ci nadany status małego podatnika. Mały podatnik (więcej na ) dotyczy mikro oraz małych przedsiębiorstw, pozwalając im redukować koszty, które muszą ponieść w związku z ewidencją księgową.

Dobrze też wspomnieć o sprawie, jaką jest minimalne wynagrodzenie.

Czy ten temat Cię zaintrygował? Kliknij też na pomocne notatki (https://www.happytree.com.pl/) posiadające równie istotne informacje, które niewątpliwie kompletnie Cię pochłoną.

2015 rok (więcej na ) to nieznaczna podwyżka, o której powinno się wiedzieć, gdy planuje się angażować pracowników. Dokładnie jest to suma 1750 zł, chyba że jest to pierwsza praca konkretnego osoby, wtedy jest to 1400 zł.
Jak zauważyłeś zakładanie działalności gospodarczej wykorzystując Internet jest nadzwyczaj dużym ułatwieniem, z którego opłaca się skorzystać, aby w szybszy sposób móc zacząć prowadzenie swojej firmy. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, dobrze jest zapisać się na kurs, który przybliży bardziej dokładne informacje i pozwoli lepiej zorientować się we wszystkich kwestiach z tym związanych.