Marketing relacji – czym jest i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

przez | 14 lipca 2022
Dziś marketing ma istotne znaczenie. Czemu? Najczęściej ze względu na fakt, że liczba firm działających na rynku jest faktycznie duża, więc jeśli ich właściciele pragną dotrzeć do możliwie jak największego grona klientów, muszą wziąć pod uwagę odpowiednie rozreklamowanie oferowanych usług bądź produktów.

program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com
Marketing nie polega jednakże wyłącznie na rozdawaniu ulotek, zamieszczaniu reklam w Internecie czy emitowaniu spotów reklamowych w sieci. Ogromne znaczenie ma bowiem utrzymanie odpowiednich relacji z klientami, którzy już skorzystali z oferty określonej firmy. Właśnie na tym polega marketing relacji. Firmy powinny namawiać konsumentów do ponownego zakupienia ich produktów bądź usług, między innymi dzięki zbieraniu punktów, które mogą przełożyć się na promocyjne zniżki czy nagrody. Interesującym rozwiązaniem jest dobrze skonstruowany system lojalnościowy. Korzystanie z podobnych systemów jest nadzwyczaj popularne zarówno na świecie, jak i w Polsce. Klienci z reguły chętnie biorą udział w inicjatywach, które mogą im zapewnić wymierny zysk. Program lojalnościowy jest więc atrakcyjny zarówno dla firm, które są jego autorami, jak również dla klientów odpowiednich relacji z klientami polega także na informowaniu ich o rabatach, promocjach bądź terminach wyprzedaży. Na szczęście, współcześnie nie nastręcza to już jakichkolwiek trudności, gdyż większość firm porozumiewa się ze swoimi odbiorcami mailowo. Czasem, jednym z warunków wzięcia udziału w programie motywacyjnym, jest podanie swojego adresu mailowego, aby firma mogła wykorzystać go właśnie w celach marketingowych. Dla stałych klientów dopływ ważnych informacji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

programy lojalnościowe

Źródło: https://loyaltyzen.com
W dodatku, coraz więcej firm dba także o to, by dodawać gratisy do zakupów lub pomoc prawna dla firm Wrocław realizowanych usług oraz o wysłanie życzeń, na przykład na święta. Klienci dzięki temu zyskują pewność, że firma o nich dba i są dla niej rzeczywiście bardzo ważni. Ogólnie marketing odnoszący się do relacji to stosunkowo świeża gałąź marketingu, jednakże rozwija się bardzo szybko i coraz więcej firm jest świadomych tego tego, jak wielkie znaczenie może mieć dla ich działania i osiąganych zysków.