Lean Management czyli jak skutecznie ulepszyć wyniki w pracy

przez | 9 czerwca 2022
Bezkonkurencyjność innowacyjnej firmy szczególnie zależy od wiedzy kadry zarządzającej. Tymczasem skuteczne przywództwo czasami nie wystarcza. Wówczas należy zastosować odpowiednie procedury, dzięki którym zracjonalizuje się działanie przedsiębiorstwa. Rzecz jasna markę tworzą przede wszystkim osoby, którzy w niej pracują, ale także takie elementy jak produkty oraz kultura organizacji. Aby skutecznie zwiększyć wydajność firmy trzeba podejść do tej kwestii całościowo.

szkolenie

Autor: Association of Online Publishers
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną ze efektownych metod zarządzania firmą jest tzw. Lean Management, którego celem jest ograniczanie pewnych funkcji realizowanych tradycyjnie w dużych firmach oraz usuwanie wszelkich czynników, które blokują wydajność pracy. Jest to metoda chętnie stosowana w amerykańskich koncernach przemysłu samochodowego, przykładowo Chrysler czy też fabrykach silników odrzutowych. Kluczem do sukcesu dzięki zastosowaniu techniki Lean jest zarządzanie bez marnotrawstwa, czyli działalności, która wymaga pracy, lecz nie tworzy wartości. W myśl tej zasady chodzi o to, aby maksymalnie uprościć procedury zarządzania i funkcjonowanie danej organizacji – .

Warto wiedzie, że wprowadzenie tej koncepcji daje pozytywne efekty, jak zwiększenie rentowności przedsiębiorstwa, poprzez redukcję kosztów , jak również skrócenie czasu podejmowania strategicznych decyzji. Jeśli koncepcja jest zastosowana prawidłowo, wtedy można również liczyć na zwiększenie poczucia satysfakcji pracowników, przede wszystkim dzięki skuteczniejszej komunikacji między menadżerem a podwładnym. Pracownik, który jest odpowiednio zmotywowany, będzie się identyfikował z sukcesami całej firmy. Polecamy

szkolenie

Autor: Association of Online Publishers
Źródło: http://www.flickr.com

Na dzień dzisiejszy na rynku szkoleniowym funkcjonuje wiele rzetelnych firm, które oferują skuteczne szkolenia lean dla biznesu.

Prezentowany artykuł wydaje się niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz też pozostałe polecane treści, gdyż wydają się być tak samo ciekawe i wciągną Cię zupełnie.

Zostały one celowo przemyślane tak, aby uczestnicy przyswoili sobie niezbędną wiedzę i podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe. To bardzo istotne, aby szkolenie odbyło się w formie warsztatowej. Wówczas uczestnicy mają możliwość bezbłędnego wdrożenia nowych rozwiązań we własnym środowisku pracy. Zajęcia z Lean Management zapewniają zrównoważony rozwój firmy wówczas, gdy w tym samym czasie stosuje się narzędzia, które służą poprawie efektywności procesu zarządzania.
Autor