Kupujemy router – na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

przez | 29 listopada 2022
Zwiększająca się liczba mobilnych tabletów oraz komputerów zaczęła sprawia, że coraz częściej występuje konieczność zamontowania w biurze albo domu bezprzewodowego routera. Urządzenia te są niewielkich rozmiarów, przyłącza się do nich zewnętrzne łącze internetowe i po skonfigurowaniu można zacząć korzystać z większej ilości sprzętów.

Zakupy online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą takich routerów jest możliwość użytkowania bezprzewodowej sieci, urządzenia nie muszą być połączone fizycznie za pomocą kabla, ale łączą się w sposób bezprzewodowy. W ofercie jest bardzo duża ilość najróżniejszych routerów, różniących się konfiguracją i dodatkowymi funkcjami.

Niektóre z nich, jak na przykład posiada dodatkowo serwer masowej pamięci, który umożliwia przechowywanie danych z przyłączonych do routera urządzeń. Model ten jest wyposażony w potrójną antenę, zapewniającą mocny i stabilny , dzięki temu doskonale sprawdzi się w większych mieszkaniach czy biurach. Jest prosty w instalacji, rzecz jasna obsługuje większość najważniejszych protokołów bezpieczeństwa i posiada wejście USB.

Czyżby komentarze z serwisu (http://www.lombardpiaseczno24h.pl/) były na tyle interesujące, że masz ochotę napisać swój? Namawiamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

Do podobnych zastosowań jest wykorzystywany Router Tp-Link. Ten model ma zgodność ze standardem ADSL2+ i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa w mieszkaniu lub małej firmie. Prosta konfiguracja zapewnia sprawne utworzenie sieci bezprzewodowej, a mechanizm rozdzielania plików przyda się, kiedy z sieci korzystać będzie kilku użytkowników. Ten model routera jest dwu antenowy, analogicznie jak inne urządzenie z tej rodziny, czyli Router Tp-Link TL-MR3420. Oprócz typowych funkcjonalności Tp-link umożliwia używanie sieci 4G, wystarczy do niego podłączyć modem operatora i cieszyć się mobilnym, wydajnym internetem, sama konfiguracja jest szybka i intuicyjna. W temacie mobilności bardzo ciekawe możliwości przedstawia Router ZTE MF. On także posiada obsługę współdzielenia internetu mobilnego 3G, ale dodatkowo producent wyposażył go w akumulator. Dzięki temu router można w każdej chwili odłączyć z domowej sieci i wziąć ze sobą, dzięki 3G można korzystać z jego możliwości niezależnie od miejsca.