Kilka wskazówek i porad dla ludzi którzy chcą samodzielnie pomalowanie swojego auta.

przez | 26 kwietnia 2022
Wielu ludzi własnoręcznie wykonuje wiele czynności serwisowych przy swoim samochodzie, jednak na prace malarskie porywa się raczej niewielu. W przypadku zarysowania albo stłuczki dla większości zdecydowanie wygodniejsze będzie przekazanie auta do lakiernika i tam zrobienie wszystkiego, niż samodzielna próba pomalowania samochodu.

kliknij i sprawdź

Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie, aby można było zacząć myśleć o takich pracach, to w pierwszej kolejności trzeba mieć odpowiednie miejsce do tego, zakupić cały wymagany sprzęt, a oprócz tego zdobyć chociaż trochę elementarnych wiadomości na ten temat. Z tym ostatnim raczej problemu nie będzie, porady lakierowanie samochodu są do znalezienia w niejednym serwisie internetowym, a w razie jakichkolwiek wątpliwości można też zapytać innych na jednym z wielu for tematycznych.

Sądzisz, że ten artykuł jest ekscytujący? Jeśli tak, kliknij tutaj – ten portal (http://www.aristar.pl/) zawiera podobne tematy, one też są warte przeczytania.

Pozyskanie odpowiednich wiadomości ma duże znaczenie, bo lakierowanie samochodu to proces składających się z paru kolejnych etapów, i jakiekolwiek zaniedbanie na którymś z nich spowodować może niepowodzenie całej pracy.

Na wstępie trzeba rozpocząć od zgromadzenia wszystkich potrzebnych sprzętów. Konieczne są więc materiały do ścierania, bardzo potrzebne do dobrego przygotowania karoserii, kompresor z pistoletem lakierniczym, a oprócz tego odpowiednie farby i rozcieńczalniki. Jeśli wszystkie niezbędne urządzenia i materiały już będą skompletowane, to należy przystąpić do prac przy samochodzie. Części, jakie nie mają być lakierowane należy dobrze zabezpieczyć, a całą resztę bardzo dokładnie wyszpachlować i wyczyścić papierem ściernym.

Samochód BMW

Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po otrzymaniu odpowiedniej powierzchni trzeba ją jeszcze przeczyścić przy pomocy benzyny, i po ukończeniu tych prac można się zabrać za prace malarskie. Malowanie najlepiej wykonać przy pomocy pistoletu podłączonego do kompresora, natryskując na karoserię warstwę lakieru z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

Najczęściej do otrzymania odpowiedniej barwy konieczne może być położenie dwóch warstw, po otrzymaniu właściwego koloru można jeszcze całość pokryć twardym, zabezpieczającym lakierem bezbarwnym.