Kilka porównań drewnianych i plastikowych okien, porady oraz wskazówki dla osób, które chcą je kupić.

przez | 24 listopada 2022
Budując dom należy przypilnować tego, żeby był on należycie oszczędny. Czasami niewiele trzeba dołożyć, aby coś poprawić, a zalety płynące z mniejszego zużycia energii przez kilkadziesiąt lat wielokrotnie przewyższą koszt inwestycji, jakie trzeba było ponieść na samym początku.

Okna we WrocławiuJednym z tego typu elementów, jakich właściwy wybór da w końcowym efekcie spore oszczędności, są okna, montowane we wszystkich domach i mieszkaniach. Jakiś czas temu okna wykonywane były z drewnianej ramy, w jakiej zamontowano dwie szyby okienne. Lecz tego typu budowa nie gwarantowała należytej szczelności, czego efektem było bardzo duże tracenie energii. Bardzo wszystko zmieniły dwa rozwiązania, pierwszym z nich stało się wynalezienie szyby zespolonej, która dzięki specjalnej budowie ma dużo lepsze właściwości izolacyjne. Równocześnie zaczęły się pojawiać w sprzedaży okna zrobione z PCV, i właśnie takie konstrukcje zyskały ogromną popularność i do dnia dzisiejszego są niezwykle często wybierane przez wielu konsumentów.

ogród zimowy

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska

Oczywiście w ofercie bez przerwy są okna wykonane z drzewa, i w związku z tym wśród specjalistów i budujących domy toczy się spór, które z nich są lepsze. Oba rozwiązania będą mieć swych zwolenników i przeciwników, i w praktyce ciężko wskazać faworyta. Okna plastikowe wrocław przede wszystkim są niezwykle trwałe i odporne na atmosferyczne warunki. Tworzywo, z jakiego je wykonano jest niezwykle odporne i na chłody i na wysoką temperaturę, a poza tym nie wymaga odnawiania i renowacji po jakimś czasie użytkowania. Ocenia się, że porządne okna wykonane w taki sposób powinny bez problemów wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat, rzecz jasna przy odpowiedniej pielęgnacji mechanizmów i regularnym czyszczeniu.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany artykuł, zobacz bez wahania ten świetny tekst (https://autolawety.pl/) – on także jest godny uwagi, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Dodatkowym plusem okien z plastiku będzie ich duża termiczna odporność. Wraz z najnowszymi modułami szyb tworzą skrzydła okienne, mające bardzo dobre parametry izolacji. Dzięki tym cechom po kupnie okien z tworzyw nie tylko niewiele trzeba będzie przy nich robić, ale również dużo można będzie zaoszczędzić na opłatach za ogrzewanie.
Dodatkowe info sprawdź kompleksowe podejście do okien