Kiedy opiekujesz się chorą osobą, powinieneś zatroszczyć się o odpowiednie akcesoria

przez | 14 stycznia 2022
Rehabilitacja po chorobie, operacji albo kontuzji narządu ruchowego może mieć długotrwały i mozolny przebieg. Pacjenci w takich warunkach borykają się z bolesnymi dolegliwościami i niedogodnościami, zatem bardzo istotne jest, żeby zapewnić im idealny komfort i przyjazne otoczenie. Przydatne będzie specjalistyczne wyposażenie, które jest możliwość zakupić w sklepach z zaopatrzeniem medycznym.

Rehabilitacja po wypadku

Kule ortopedyczne pachowe – pomocne przy licznych schorzeniach układu ruchu

Kule ortopedyczne okazują się wsparciem stosowanym przy operacjach, chorobach oraz nieprawidłowościach związanych z narządem ruchu. Spośród kul ortopedycznych wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów, które mają przeznaczenie przy określonych dolegliwościach oraz niesprawnościach. Kule łokciowe są wskazane przy przeróżnego typu kontuzjach i schorzeniach dolnych kończyn. Są one wyposażone w dogodne podparcia dla łokci, jakie pozwalają podtrzymać ciało nawet, gdy pacjent musi zabrać dłoń z kuli. Kule pachowe są idealnym wyjściem dla pacjentów pozbawionych jednej z dolnych kończyn. Kule dla reumatyków pozwalają odciążać nadgarstki i bywają dobre dla osób, które mają trudności ze sprawnością kończyn górnych.

Krzesło toaletowe pozwala na wygodne załatwianie potrzeb fizjologicznych

W wypadku osób niesprawnych ruchowo załatwianie potrzeb fizjologicznych jest nie tylko trudne, ale też mało komfortowe. Krzesło toaletowe jest elementem, które pomaga wygodnie załatwić się w pozycji na siedząco.

Element ma formę komfortowego krzesła, pokrytego miękkim oraz łatwym do utrzymania w porządku tworzywem, co gwarantuje idealne warunki do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Niektóre krzesła toaletowe zostały dodatkowo ekwipowane w kółka, co ułatwia transport chorego, jeśli ma on życzenie oddalić się do łazienki.

Cały czas masz duże problemy z odnalezieniem dobrej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje, one na pewno Cię nie rozczarują.

Nie wahaj się sięgać po specjalistyczne wyposażenie dla pacjentów

Dobrze jest zapoznać się z dogodnościami, jakie oferuje nowoczesne wyposażenie dla osób chorych, bo nie tylko znacznie upraszcza ono zajmowanie się wymagającymi pomocy, lecz też im samym przynosi komfort oraz poczucie intymności.Zarówno kule jak i krzesła toaletowe można zobaczyć oraz nabyć w sklepach (oferta) z wyposażeniem dla szpitali.