Każdy odpowiedzialny pasażer linii lotniczych powinien pamiętać, że za opóźnienie odlotu maszyny należy mu się odszkodowanie

przez | 3 grudnia 2022
Nierzadko mówi się, iż w czasach, w jakich żyjemy świat jest „mniejszy” niż dawniej, ponieważ o wiele szybciej możemy przemieścić się z jednego miejsca do innego. Niewątpliwie na przedstawiany stan rzeczy duży wpływ wywarło początkowo pojawienie się samolotów, później zaś ich rozpowszechnienie. Współcześnie w zasadzie każdy może sobie pozwolić na podróżowanie samolotem przynajmniej co jakiś czas, na przykład dzięki tanim liniom lotniczym.

lot samolotem

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z rozpowszechnieniem samolotów pojawiły się także różnorakie utrudnienia z tego wynikłe. Jako ilustrację tego stanu rzeczy można podać fakt, że istnieją specjalne rozwiązania prawne w tym zakresie. Na przykład, jeżeli naszym udziałem stanie się odszkodowanie odwołany lot powinno nam zostać wypłacone na podstawie wspomnianego prawa. Jego wielkość zależna jest od odległości, jaką planowaliśmy przebyć samolotem a również od tego, czy cel naszej podróży znajduje się w strefie UE. Jak łatwo można odgadnąć, większe odszkodowanie otrzymamy w wypadku większych odległości. Wspomniany powyżej przypadek nie jest jedynym, w jakim możemy ubiegać się o odszkodowanie. Powinno zostać nam ono przyznane także w co najmniej dwóch innych sytuacjach. Możemy wiec starać się o nie jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na pokład w wyniku zbyt dużej wyprzedaży liczby miejsc oraz gdy lot się nie odbędzie. Jak wynika z powyższych przypadków, ogólnie można zauważyć, że latanie samolotem to stosunkowo niezawodny środek transportu.

Poszukujesz dodatkowych informacji na prezentowany tu temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej (https://transcomp.pl/) a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Nie należy dodatkowo zapominać o szybkości podróży samolotowych. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie wygoda. Decydując się na podróż samolotem nie musimy obawiać się braku miejsc siedzących. Pomimo różnorakich zalet, wiele osób niestety obawia się podróżowania samolotem. Jako przyczynę swoich obaw osoby te zazwyczaj podają fakt, iż potencjalnej katastrofy lotniczej praktycznie nie da się przetrwać (odszkodowanie od linii lotniczych). Argument ten nie jest zupełnie pozbawiony słuszności, jednakże nie powinno się zapominać, iż wypadki lotnicze dzieję się niezwykle rzadko. Nie można również zapominać o kwestiach materialnych. Im więcej osób będzie latało samolotami, tym tańsze staną się loty, co bez wątpienia będzie stanem pożądanym. Podsumowując – miejmy nadzieję, iż nie będziemy zmuszeni zbytnio często korzystać z odszkodowań.