Jakim sposobem zostać zapamiętanym pośród innych?

przez | 13 stycznia 2022
Żyjemy w czasach, w których niełatwo się czymś wyróżnić. Jednym z głównych powodów jest na pewno przesyt poznawczy – dostajemy tak wiele informacji, iż nie mamy już siły i chęci, ażeby zrozumieć to wszystko. Możemy oczywiście zapoznać się z daną informacją, a za chwilę o niej już nie pamiętać. Ta powierzchowność, to „muskanie” po powierzchni informacyjnej studni bez dna jest bardzo znamienne, dla okresu, w których przyszło nam żyć. Wystarczy popatrzeć na portale informacyjne, jak błyskawicznie najważniejsze informacje znikają ze strony głównej, ma to miejsce również na płaszczyźnie offline – paski informacyjne w znanych stacjach to taki znak rozpoznawczy dzisiejszych czasów. Ma to miejsce przez krótki czas, za moment znika, gdyż w innym miejscu dzieją się ciekawsze rzeczy.

wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba przyznać nie ma z tego typu sytuacji nieskomplikowanego wyjścia, bo charakterystyka dzisiejszych czasów prowokuje tak jakby twierdzenie, iż cokolwiek wymyślimy, to w takim samym czasie zaprojektuje ów przedmiot również inna osoba. I nie chodzi tu o żadne wynalazki przecież, temat obejmuje temat trudności wybicia się ponad przeciętność.

Sprawdź, co posiada proponowana strona www (https://happytree.com.pl/oferta/odbior-elektrosmieci-zuzyte-tonery/), którą przeglądasz. Informacje, które są na niej zawarte, będą niewątpliwie wartościowe – kliknij zatem tu!

Pomysł jest istotny, lecz jeśli prześledzimy rynek, na zrealizowane projekty, na podjęte inicjatywy, to wyciągniemy z tego wniosek, że albo rynek jest za mocno przesycony, albo nic nie warty, mija się z celem wchodzenie na niego – .

przykładowe wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Kategorycznie jednakże warto się starać, należy przygotować własną propozycję, zaprojektować wizytówki, zrobi stronę internetową, przygotować teczki ofertowe, uzyskać ciekawe i rokujące na przyszłość kontakty… Każda z tych rzeczy jest do zrealizowania, i co więcej, lepiej tego dokonać, niż jak wszystko się ułoży lub oczekiwać, że raptownie wszystko zmieni się na naszą korzyść. Oczywiście, należy drobiazgowo śledzić, co się dzieje na rynku i odpowiednio reagować, lecz jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo siedząc na starcie nigdy nie wykonamy pierwszego, najważniejszego kroku. A bez tego nie mamy szans na zmianę.

Starajmy się więc działać w zgodzie z własnymi postanowieniami, realizujmy swoje plany, jak mówi nam umysł i serce, a jednocześnie miejmy głowę na karku i stąpajmy twardo po ziemi. Dzięki temu posiadając dość odważny pomysł będziemy potrafili dopasować go do realiów, w których świetny, nowatorski koncept – owszem, ale przede wszystkim realność i biznesowe podejście do podejmowanej inicjatywy.