Jakiego typu Net dla firmy?

przez | 5 lipca 2022
Dzisiejszy biznes bez normalnego dostępu do Internetu? Nierealne! Nawet jeżeli powiedzmy myjnie czy restauracje w zasadzie potrafią poradzić sobie bez akurat Internetu, to jednakowoż już w przypadku innych dziedzin jest to nierealne. A zresztą i wcześniejsze przykłady bądź co bądź są trochę zamieszczone na wyrost. A więc warto ustalić sobie jedno: jeśli mamy własny biznes, nie planujemy w najbliższych dniach przejść na emeryturę, bez żadnego cienia wątpliwości nie powinniśmy przeoczyć bardzo dużego oddziaływania Internetu na świat biznesu. Mowa o naszym państwie, chociaż Anglia, Kanada, Wietnam czy Argentyna mają podobnie. Nie ma sensu dawać czytelnikom korków z gegry, bardziej się skupmy na informatyzacji.

kabel sieciowy

Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki dostawca Sieci jest faktycznie stworzony dla biznesu? No cóż, jeżeli w rachubę wchodzi internet dla Biznesu (polecana oferta), zatem nic dla typowego Nowaka, którego głównie interesuje błyskawiczne oglądanie filmików na Youtube i pobieranie plików z Torrentów, wielce ważnym czynnikiem jest bezawaryjność. Nawet niezbyt długie awarie mogą nie tylko irytować, ale także bądź co bądź narazić na znaczące straty natury finansowej. W kolejnym akapicie wszyscy zainteresowani zapewne dostrzegą, że no co jak co, ale nie ma sensu oszczędzać na biznesowych rozwiązaniach internetowych…

Czyli kiedy jednak wybierzemy coś atrakcyjniejszego finansowo, zapewne będziemy mieć nieco powodów do skarżenia się na akurat awarie. To prawdopodobny scenariusz, chociaż na szczęście wcale nie jest tak, że w każdym przypadku najkorzystniejsza cenowo oferta internetowa jest gorsza. Jednak to ostrzeżenie, warto uważać na tych dostawców, bo różnie to bywa.

Kolejny parametr – prędkość łącza. Internet (zobacz pozycjonowanie długi ogon) powinien być mega szybki, ludziom będzie się o wiele lepiej pracowało! Kilka dni temu został gdzieś umieszczony ranking państw, gdzie ludzie posiadają najszybszy dostęp do Internetu – . No niestety Polska nie jest na początku, chociaż tak czy siak z tą szybkością nie jest aż tak źle. Należy jeszcze potrafić oddzielić wielkie aglomeracje miejskie od niewielkich miasteczek, wsi. A więc solidny Internet w biznesie to podstawa.