jakiego rodzaju błędy często zdarzają się nam przy okazji poszukiwania pracy? O czym szczególnie trzeba pamiętać?

przez | 12 lipca 2022
Niezwykle często właściwi kandydaci i doskonali pracownicy mogą mieć znaczniejsze kłopoty, żeby odnaleźć pracę. Powoduje to frustrację i pytania, dlaczego nie możemy znaleźć pracy, mimo właściwych kwalifikacji i referencji. Należy zdawać sobie sprawę, że czasami decydują szczegóły, o których trzeba pamiętać.

Osoby,które potrafią opisywać samych siebie językiem korzyści oraz sukcesów zdarzają się niezwykle rzadko. Ponadto, w Polsce dosyć często i niesprawiedliwie są uznawani za cwaniaków i zbyt słabo skromnych. Tymczasem mówienie o swoich sukcesach w CV i w trakcie rozmowy, to nie jest chwalenie. Właściwe CV powinno podkreślać twoje najistotniejsze osiągnięcia zawodowe. Pomyśleć więc musimy, jakie największe korzyści udało cię się zapewnić zatrudniającym. Uważać je należy jako swoje sukcesy, powinny więc zostać uwzględnione w CV.

dwa cv

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, niech nasze zapewnienie nie oznacza zbytniej zuchwałości i zarozumialstwa. Z przykrością trzeba stwierdzić,dosyć często kompetentni i wartościowi kandydaci do rozmów kwalifikacyjnych podchodzą zbyt rozszczeniowo, tak więc startują z pozycji osoby, która musi dostać pracę na zasadzie samego przebiegu kariery. Nie zapominać należy, że nie możemy czuć się przyjętym,jedynie dlatego, że udało nam się spełnić wymagania które dotyczą kompetencji lub czasu stażu pracy. I tyczy się to każdej pracy i każdego miejsca, jak praca (zobacz https://eena.pl/) Bolesławiec czy praca Zawiercie . Takie myślenie ma szansę sprawić, że nie pokażemy w trakcie rozmowy własnej motywacji, a w końcu ona jest najistotniejsza. Niektórzy więc mogą myśleć, że praca (zobacz https://www.eena.pl/praca-holandia-magazyny.html) przyjdzie do nich sama, a to nieprawda, bo należy się nieco postarać .

Najlepsze więc rekrutacje mogą przejść im koło nosa, bo nie zrobili nic oprócz wysłana CV. O każdą pracę trzeba całkowicie walczyć, czy to Warszawa, czy praca Nysa . Najistotniejsze też to nie lekceważyć pozostałych kandydatów nie wypowiadać się o nich z lekceważeniem. Podobnie nie można tak mówić o wcześniejszych szefach, to jest negatywnie odbierane przez nowego pracodawcę. Szacunek dla pozostałych ludzi jest niezwykle istotny, bo świadczy o nas i o tym, jak będziemy podchodzić do konkretnej pracy.