Jakie są typy Netu i w jaki sposób porządnie chronić swój komputer przed wirusami

przez | 9 stycznia 2022
Rodzajów Netu jest niezwykle wiele. Teraz możemy połączyć swój pecet z Internetem na rozmaite sposoby, które różnią się od siebie na przykład prędkością połączenia, kosztem lub także rozwiązaniem technicznym.

Jednym z rodzajów Netu jest połączenie przez sieć telefoniczną, które jest częstokroć wybieranym połączeniem przez mnóstwo ludzi. Inne częstokroć wybierane rodzaje internetu to złącze za pośrednictwem sieci ISDN lub związanie dzięki stałym łączom. Wolno także wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, a także telefon komórkowy, za sprawą jakiego także możemy połączyć nasz komputer z Internetem. Mało tego wśród rodzajów Netu odkryjemy także złącze przez sieć energetyczną.

Nie wstydź się – w szukaniu ciekawego Cię tekstu kontynuuj klikanie (https://lampy24.net/sklep/oswietlenie-dzieciece.html) w nowe linki. Po pewnym czasie na pewno znajdziesz coś atrakcyjnego.

przeglądanie internetu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wybierzemy już odpowiedni dla nas rodzaj Internetu, to na pewno musimy zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swój komputer przed przypuszczalnymi wirusami oraz odnaleźć dobry program do czyszczenia komputera. Taki program dopomoże nam stwierdzić czy w naszym pececie nie ma jakichś wirusów, jeżeli takowe zostaną odszukane, wtenczas program pomoże nam się ich pozbyć. Jeżeli częstokroć korzystamy z Netu, to potrzebnie winniśmy dobrze zabezpieczyć swój pecet przed wirusami. Niektóre z nich mogą być niezwykle groźne i mogą spowodować przykładowo usunięcie każdych danych czy zepsucie dysku, oraz nawet dostęp do naszych haseł – na przykład bankowych. Internauci nieraz narzekają na wirus flash player, który jest oszukańczą aplikacją przypominającą aplikację Adobe Flash Player (więcej na temat).

Wirus ten nierzadko jest rozpowszechniany przez reklamy czy też programy, jakich tak istotnie nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój komputer zdoła spowodować naprawdę duże kłopoty – wirus flash player działa istotnie prędko. Zdoła on obserwować działania użytkownika, zmienić ustawienia wyszukiwarki oraz powodować multum innych zagrożeń. Jeśli nasz komputer został zarażony tym wirusem to w jednej chwili musimy go usunąć, na przykład za sprawą odpowiedniego programu antywirusowego.