Jakie korzyści i minusy niesie za sobą kupno używanych komputerów i laptopów

przez | 15 listopada 2022
Obecnie sprzęt komputerowy można pozyskać zarówno po niskiej jak również po nadzwyczaj wysokiej cenie. Nowiuteńkie laptopy czy komputery możemy nabyć na przykład już za mniej więcej 1000 złotych, w dodatku tego typu komputery mogą znamionować się już całkiem porządną jakością i wyśmienitymi parametrami. Jednakże komputery nierzadko mogą kosztować nawet 5 razy tyle, a i tak jeśli weźmiemy pod lupę marki najlepszych producentów to wartość wzrasta jeszcze bardziej.

praca przy laptopie

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Nabycie faktycznie rzetelnego komputera czy laptopa, który będzie posiadał wręcz wyborne parametry, najnowsze udogodnienia i aplikacje, a na domiar tego będzie zupełnie markowym sprzętem wyprodukowanym przez najważniejszych i najbardziej uznawanych fabrykantów z pewnością będzie nas kosztować o wiele, wiele więcej. Dla wielu osób nawet te 1000zł za nowy sprzęt komputerowy może być już dużym kosztem, dlatego niemało ludzi planujących kupno komputera albo laptopa zastanawia się nad kupieniem wykorzystywanego sprzętu (tu duży wybór: komputery All in one).

Bez wątpienia jedną z największych zalet kupna używanego komputera jest niższa cena. Multum osób wyprzedaje wykorzystywane komputery za faktycznie niewielką cenę, co wiąże się z wielką oszczędnością. Obecnie działają także liczne serwisy komputerowe, jakie też w swojej ofercie posiadają użytkowany sprzęt komputerowy w atrakcyjnych cenach (np.: akcesoria do sprzętu mobilnego na Użytkowany komputer wcale nie musi być uszkodzony, wręcz przeciwnie – może cechować się faktycznie porządną jakością, szczególnie jeżeli jego dotychczasowy właściciel istotnie o niego dbał. Naturalnie nie należałoby kupować komputerów, jakie mają naprawdę dużo lat – im starszy komputer, tym większa szansa na to, iż prędzej się popsuje.

Dlatego do jednych z wad zakupu użytkowanych komputerów wolno zaliczyć to, iż właściwie nigdy nie wiesz jak wiele czasu taki komputer dr laptop będzie działać. Może się okazać, że będzie Ci służyć przez jeszcze długi okres, niemniej może także zepsuć się już po miesiącu. Sprzęt użytkowany traci na swojej wartości i częstokroć sprawia nam niemiłe niespodzianki, co nieraz wiąże się z koniecznością wydawania pieniędzy na naprawy, części do komputera a nieraz poraz kolejny na zakup nowego sprzętu komputerowego.