Jaką mają budowę współczesne panele LED, jakie są zalety ich zastosowania w reklamie zewnętrznej

przez | 5 sierpnia 2022
Współczesny rynek reklamowy coraz częściej sięga po nowoczesne technologie. Bardzo popularny jest tu internet, gdzie zaczęła się przenosić coraz większa część tortu reklamowego, a kampanie zaczynają budżetami przekraczać to, co było do tej pory znane z radia i telewizji.

Również tradycyjne reklamowe formy zaczęły się doczekiwać swoich odpowiedników w nowej odsłonie, przykładowo w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć panele led.

Szukasz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa (https://kador.pl/) na pewno Cię zaciekawi, gdyż są na niej dużo bardzo ciekawych danych.

W wielu przypadkach będą one zastępować tradycyjne tablice, na jakich były naklejane na jakiś czas reklamy. Panele będą dawać w tym obszarze całkowicie nowe możliwości, bo dzięki systemowi sterującemu wyświetlaniem obrazu umożliwiają emitowanie wielu kampanii równolegle.

Wystarczy jedynie ustawić co i w jakiej kolejności będzie wyświetlane i elektronika sterująca wszystko załatwi. Dużą zaletą tego typu paneli jest również ich widoczność, dzięki wydajnym diodom są one dużo bardziej widoczne, niż zwykłe tablice, nie są im straszne nawet bardziej trudne warunki, takie jak deszcze, mgły czy ciemność.

ekran LED

Autor: Paul Hudson
Źródło: http://www.flickr.com

Panele led wykorzystują tak dzisiaj popularne światło diodowe, jakie święci także swoje triumfy w przemyśle oświetleniowym. Posiadają one modułową budowę, przez co bez żadnego problemu można je łączyć w znacznie większe zestawy. Często wykorzystuje się je przykładowo w czasie różnych imprez plenerowych, gdzie na czas ich trwania montowane są wielkie ekrany, które się po zakończeniu rozmontowuje i przewozi w inne miejsce.

Każdy moduł składa się z pewnej ilości pikseli, oddalonych od siebie o kilkadziesiąt milimetrów. Z kolei każdy z pikseli złożony jest z trzech niezależnych diod, o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej. Sterując jasnością świecenia wszystkich diod można otrzymać końcowy kolor, który zobaczy odbiorca. Dzięki takim możliwościom na panelach da się wyświetlać dynamiczne, kolorowe obrazy, jakie poza tym są wyjątkowo ostre i wyraźne. Panele LED cechują się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne, działać mogą bez względu na pogodę, więc firmy reklamowe bardzo chętnie korzystają z ich możliwości.