Jak zamieszkać to najkorzystniej w swoim nowym mieszkaniu. Jakie mieszkania najlepiej się sprzedają i gdzie poszukiwać najkorzystniejszych ofert?

przez | 10 marca 2022
Kawalerka to mieszkanie 1-pokojowe z założenia przeznaczone dla 1 osoby. Jak sama nazwa wskazuje kiedyś mieszkania takie były tymczasowo zamieszkiwane przez osoby stanu wolnego do czasu aż nie założyły one rodziny. Kawalerki choć znane są w naszym kraju od dość dawna nie tracą na popularności.

ciekawa strona internetowa

Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com
Ich wymiary mogą być bardzo różnorodne. Najmniejsze posiadają jedynie dwadzieścia metrów, lecz trafiają się także mieszkania czterdziestometrowe w jakich też występuje jedno pomieszczenie. Trzeba podkreślić, że tego typu mieszkanie jest bardzo dobre dla jednej osoby. Jeśli kawalerka będzie funkcjonalnie urządzona spokojnie może w niej zamieszkać para a nawet rodzina z jednym dzieckiem. Decyzje o zakupie tak małych mieszkań zwykle biorą się z przyczyn finansowych. Tego typu mieszkania z uwagi na niezbyt duży metraż są po prostu najtańsze. Jeśli nawet weźmiemy kredyt na kupno jego spłata zwykle nie jest dużym obciążeniem.

Alternatywą mogą być mieszkania na obrzeżach miasta – koszty wraz z odległością maleją – strona firmowa dewelopera.

mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

Dość znacznymi plusami mieszkania kawalerki są niskie opłaty eksploatacyjne, mniejsza powierzchnia do utrzymania porządku a również mniejsze koszty przy wykańczaniu mieszkania. Mała powierzchnia (szczegółyna ten temat – wizytówka RATHGEBER Sp zoo zapraszamy) ma swoje zalety, bo nie tracimy niepotrzebnie zbyt wiele czasu na przemieszczanie się z jednej części mieszkania do innej. Mniejsza powierzchnia sprawia także, że właściciele kawalerek nie ulegają tak łatwo pragnieniom nabywania różnych przedmiotów, gdyż po prostu nie mają gdzie ich składować. Żeby kawalerka jako mieszkanie dla singla była miejscem przyjaznym korzystnie zamówić zestawy mebli na wymiar do kuchni oraz szafę wnękową. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić wiele miejsca.

Jeśli nie ma możliwości wyodrębnienia przestrzeni sypialnej korzystnie kupić meble z funkcją spania. W kawalerkach zwykle występuje mała łazienka, jednak i to pomieszczenie można pomysłowo urządzić, bo na rynku oferowane są małe umywalki, wąskie kabiny prysznicowe czy pralki. Kiedy singiel zmieni swoje plany życiowe i stwierdzi, że jest mu niezbędne większe lokum taką kawalerkę zawsze może z łatwością wynająć, bo na małe lokale jest najwięcej chętnych. Mieszkania jednopokojowe w odpowiednich cenach możemy znaleźć w większości dużych miast naszego kraju, najkorzystniej natomiast szukać konkretnie w mieście lub poza nim, przykładowo mieszkania pod Wrocławiem, bo na obrzeżach może być jeszcze taniej.