Jak zaistnieć w globalnej sieci?

przez | 26 stycznia 2022
Zaczynając pisać bloga, musisz kierować się swą pasją, pragnieniem pisania o tym, co lubisz. Jeśli piszesz o czymś, co naprawdę Cię interesuje i na czym się znasz, twoje teksty będą dobre, a inni użytkownicy chętnie je przeczytają. Wydaje się to oczywistością, jednak wielu początkujących blogerów o tym zapomina. Co więcej, rozpowszechniona hipoteza o pisaniu notek każdego dnia, została obalona przez samych zainteresowanych. Korzystniej pisać raz na parę dni, jednakże publikując wyczerpujący i ciekawy wpis niż codzienne adnotacje o niczym.

Blogerka modowa

Autor: Social Hunters
Źródło: Social Hunters
Nie bój się własnego stylu! Właśnie on jest znakiem rozpoznawczym każdego blogera. Będąc otwartym oraz naturalnym na swym blogu nie ma opcji, żeby nie zdobyć rzeszy entuzjastów, którzy podzielają twój punkt widzenia i których urzeknie twoja forma wypowiedzi.

Gdy już skończysz tworzyć, zainspiruj użytkowników do dyskusji. Można to zrobić w prosty sposób, zadając na końcu tekstu zapytanie. Ruch pod adnotacją jest nadzwyczaj istotny. Dzięki temu, z czasem tekst pocznie promować się sam, dopomogą mu w tym także udostępnienia albo linkowanie na innych witrynach (nie pomylić ze spamem). Długość, jak też cały wygląd posta, ma ogromne znaczenie. Pamiętaj, że podstawą dobrze wypozycjonowanego bloga są teksty na przynajmniej 300 wyrazów. Niemniej jednak w praktyce, 300 słów to tak naprawdę niewiele treści, więc zaplanuj ją przemyślanie, by czytelnicy mieli do czego się odnieść w komentarzach. Korzystniej jest także nie przesadzać z długością artykułu w drugą stronę, albowiem nawet bardzo dzielny czytelnik może się zmóc epopeją na 10 tys. wyrazów.

Jak wypromować bloga? Na pierwszym miejscu w pozycjonowaniu tekstu na blogu jest tytuł . Powinien być oczywiście nieskomplikowany, czytelny oraz zarazem odnosić się do treści na całej stronie. Profesjonaliści SEO przypisują tytułowi najważniejsze znaczenie. Ważne jest również to, ażeby był on naturalny – w końcu poszukując czegoś w sieci, w wyszukiwarkę wpisujesz prostą frazę. Przyjęło się, by długość tytułu miała ok.

Ciekawisz się tym działem? Czytaj zatem dalej o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

60 znaków.

Dobrze jest pisać na aktualne tematy, komentować ostatnie zdarzenia lub innowacje technologiczne. Wtenczas twe posty mają większą szansę na znalezienie się w rezultatach wyszukań. Naturalnie możesz również bawić się z aktualnościami.

Zapraszamy na stronę