Jak wziąć pożyczkę w innym miejscu niż bank?

przez | 18 maja 2022
Od bardzo dawna jasne jest, że pieniądze odgrywają w życiu niezwykle ważną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, niekoniecznie w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku gotówki może się to bardzo negatywnie odbić na poziomie życia. Generalnie więc w miarę dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak także ludziom żyjącym dostatnio raz na jakiś czas brakuje środków na różnorodne potrzeby. Poza tym w życiu ludzkim całkiem często pojawiają się również momenty, gdzie dodatkowa gotówka jest niezwykle potrzebna. Niejednokrotnie są to cele wiążące się z atrakcjami i rozrywką, takie jak przykładowo wakacyjne wyjazdy zagraniczne.

Bywa jednak również, że gotówka potrzebna jest w sytuacji pojawienia się nagłej choroby czy z powodu urazu. Nadprogramowe pieniądze można uzyskać na różne sposoby.

Taka tematyka jest dla pewnych osób dosyć kontrowersyjna. Jeśli chcesz przeczytać inne zdania na analizowane tutaj zagadnienie, to poznaj więcej opinii na ten temat (https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw/pozyczki-pod-zastaw-dzialki/)!

Istnieje także parę metod tego rodzaju pożyczki poza kredytem zaciąganym w banku.

Pożyczki prywatne

Jednym ze sposobów pożyczania środków wykorzystywanym już od bardzo dawnych czasów są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa podpowiada, są to pożyczki, które uzyskiwane są bez udziału podmiotów takich jak banki i inne. Jest to po prostu przekazanie gotówki od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób zaciągania takiej pożyczki uzależniony jest od woli obu stron, a także nierzadko od łączących je stosunków.

symbol zatrzymania pieniędzy

Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest, by sprecyzować kilka istotnych aspektów >>Sprawdź jak spłacić kredyt<< Przede wszystkim należy ustalić wielkość pożyczki. Większa część osób określa w tym miejscu również oprocentowanie pożyczki. Niezwykle ważne dla obu stron jest również wyznaczenie ostatecznego terminu spłaty.

Pożyczki pozabankowe

W ostatnim czasie także na terenie Polski na duża skalę rozwinęły się punkty określane mianem parabanków. Są to instytucje pod względem działalności zbliżone do prawdziwych banków, jednak nie mające takich uprawnień i niekontrolowane w tak wysokim stopniu jak typowy bank. Instytucje te zazwyczaj trudnią się udzielaniem pożyczek, często jednak z bardzo wysokim oprocentowaniem.

Zaciągając pożyczkę w takim miejscu należy bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, którą się zawiera. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną transakcję, która wiąże się z dużym ryzykiem.