Jak wybrać dobry zakład samochodowy?

przez | 28 grudnia 2022
Obecnie życie bez pojazdu wielu z nas zdaje się być abstrakcją. Praktycznie w każdym gospodarstwie domowym można znaleźć minimum jeden pojazd mechaniczny, najczęściej samochód. Istotne jest, by był bezpieczny jak też służył nam przez lata, dlatego warto dobrze o niego dbać. Czym powinniśmy się pokierować przy doborze warsztatu samochodowego?

Samochody osobowe

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Prostym kryterium jest po prostu sąd o serwisie. Wielkie sieciówki nie zawsze muszą świadczyć najodpowiedniejsze usługi. Warto więc popytać przyjaciół, jaki serwis polecają. Następną metodą jest zrobienie researchu w sieci internetowej. Wystarczy wbić w wyszukiwarkę przykładowo wyrażenie: serwisy samochodowe w Krakowie. Tam, oprócz sądów, można odnaleźć dane o certyfikatach, jakie warsztat S-performance – (regeneracja dpf) posiada, a ma to duże znaczenie.

Dzięki pozyskanym w internecie informacjom unikniemy skorzystania z zakładów, w których wykonują tzw. fuszerkę. Innym kryterium jest rzecz jasna oddalenie zakładu od miejsca zamieszkania. Niektórzy są co prawda w stanie skorzystać z usług fachowców oddalonych o 100 km od miejsca zamieszkania. Nie jest to jednakże ani wygodne, ani też ekonomiczne. Najlepiej zorientować się w usługach wykonywanych w sąsiedztwie naszego miejsca zamieszkania, bowiem z pewnością dobrzy specjaliści się znajdą. Więcej na .

W przypadku gdy wiemy, iż nasz wóz wymaga poważniejszych napraw, dobrze jest szukać serwisu pod kątem dyscypliny, w której się specjalizuje. Nie każdy jest bowiem specjalistą od wszystkiego. Częstokroć ograniczeniem do wykonania godziwej usługi jest nie tyle brak fachowości mechanika, co raczej brak należytego sprzętu specjalistycznego. Bez niego z kolei nie da się wiele zdziałać.

Samochód sportowy

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Może warto skorzystać z ASO? Autoryzowany serwis jest niezłym podejściem, w szczególności dla nowszych pojazdów. Plusem ASO jest fakt, iż jest on dedykowany konkretnej marce samochodu. Możemy się więc domyślać, iż o nasz samochód obsługa techniczna Krakowskich Nissanów zadbają specjaliści, jacy na co dzień obcują właśnie z wozami takimi jak nasz.

Reasumując, podstawowymi wyznacznikami wyboru należytego warsztatu powinna być opinia o nim, świadcząca o jakości usług. Nie bez znaczenia jest też cena, aczkolwiek najdroższe, nie znaczy najlepsze. Warto również wziąć pod uwagę czas naprawy i lokalizację serwisu.