Jak wiele kosztuje wynajęcie fotografa ślubnego?

przez | 12 lipca 2022
Niezwykle dużo osób twierdzi, że usługi fotografów ślubnych są zdecydowanie za drogie. To przecież jedna noc, parę lub kilkanaście godzin, a koszty sięgają czasem parę tysięcy złotych. Powinniśmy zatem zastanowić się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze fakt, iż fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko podczas samej uroczystości, kiedy robi zdjęcia, lecz również poświęca sporo czasu na późniejszą obróbkę. Zrobione przez parę godzin zdjęcia początkowo muszą zostać przerzucone na komputer i z ogromną starannością wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie zaczyna się niezwykle żmudny i angażujący etap ich obróbki. I to głównie na tym etapie rozpoczyna się bardzo trudna i najbardziej istotna praca fotografa. Fotografie, które później będą wywołane w cyfrowej ciemni muszą być niezwykle dokładnie dobrane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka jednego zdjęcia zajmuje nawet godzinę! Szybko zatem możemy oszacować, iż fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić niezwykle dużo czasu na to, by w końcu powierzyć w nasze ręce idealne fotografie ślubne. Taka praca wiąże się więc nie tylko z wykonywaniem zdjęć na przyjęciu, ale także z dobraniem, wyłanianiem z wielu plików najwartościowszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, iż obrazy prezentują się rzeczywiście doskonale!

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni najczęściej proponują nam różne pakiety w różnych cenach. W ten sposób można dobrać cenę do swoich potrzeb i oczekiwań. W najtańszych pakietach mamy najczęściej najmniej zdjęć, ale w sytuacji gdy organizujemy niewielkie wesele, a zaproszonych nie ma za wiele, najczęściej ten pakiet może wystarczyć. Niekiedy także parom nie zależy na dużej ilości fotografii, a bardziej na doskonałych jakościowo obrazach, jakie uwiecznią najistotniejsze momenty z wesela . Jeżeli jednak pragniemy posiadać jak najwięcej różnorodnych fotografii, można wybrać dla siebie pakiety rozszerzone. Wówczas jednak należy się liczyć z tym, iż więcej zapłacimy. Warto także wiedzieć, że znacznie więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego zostanie organizowana sesja zdjęciowa.

Jak się zatem okazuje, praca (zobacz pośrednictwo pracy za granicą) fotografa ślubnego jest niezwykle złożona i wymagająca.

Zaabsorbował Cię ten materiał? Jeżeli tak, to zobacz dodatkowo ten świetne źródło (https://www.esoil.pl/p,814,kluber-isoflex-nbu-15). Sprawdź, to też okaże się dla Ciebie warte zainteresowania.

Pamiętajmy również, iż zawsze musi nam zależeć nie tylko na kosztach.