Jak ważna jest techniczna strona przygotowywania imprez? O jakich sprawach muszą pamiętać firmy, które się tym zajmują?

przez | 20 maja 2022
Uczestnicy różnych koncertów, znaczących imprez plenerowych czy konferencji, faktycznie nie wiedzą, jak skomplikowana jest obsługa techniczna tego typu imprez, nie wiedzą również, jak bardzo dużo przygotowań poprzedziło taką realizację. Dostrzegalny jest jedynie końcowy efekt, a on bierze się z wielomiesięcznej pracy różnych grup specjalistów. Powinniśmy zagwarantować właściwe miejsce na organizacje takiego koncertu, zorganizować ekipę oświetleniową, kupić catering, zaplanować dodatkowe atrakcje i wykonać inne czynności, aby ogólnie impreza okazała się być udana.

oświetlenie sceniczne

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Obsługa techniczna imprez jest bardzo trudna, na szczęście istnieją firmy, które zajmują się tym profesjonalnie, tak więc nie bójmy się, gdy przyjdzie nam zaplanować takie wydarzenie. Jednym z najbardziej istotnych punktów technicznych każdej imprezy jest przygotowanie i bezproblemowe funkcjonowanie oświetlenia. Bez właściwego oświetlenia nie możemy zbudować napięcia u uczestników wydarzenia, nie da się przedstawić w najbardziej ciekawy sposób ludzi występujących na scenie czy produktów, które mają być zaprezentowane. Właściwie dobrane oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w czasie każdego wydarzenia, i to niezależnie od jego typu.

Widzisz teraz niezwykle ciekawy tekst, zatem z pewnością zaabsorbuje Cię także ten udostępniony (https://magross.pl/kluber-isoflex-nbu-15-1/) materiał – on również jest godny Twojej uwagi.

Oświetlenie jest w stanie być tylko tłem dla realizowanego wydarzenia, może też pełnić rolę najistotniejszej dekoracji na scenie. Umiejętne i profesjonalne korzystanie z najnowocześniejszych technik oświetleniowych może zagwarantować stworzenie oryginalnej atmosfery i podkreślenie imprezowych efektów. Punktowe oświetlenie zapewnia skupienie uwagi gości wydarzenia na właściwych, najważniejszych elementach imprezy.

agregat prądotwórczy

Na konferencji branżowej, powinno się całkowicie inaczej sterować oświetleniem, niż na przykład na koncercie grupy muzycznej. Co niezwykle istotne, obsługa techniczna to również procedury na wypadek mogących niepokoić zdarzeń, przykładowo brak zasilania. Każda ekipa musi więc mieć na uwadze takie czynności, jak wynajem agregatów prądotwórczych – sprawdź, dzięki temu nie ma ryzyka, że przez trudności z zasilaniem całe wydarzenie może skończyć się zbyt wcześnie. Jak więc o takich kwestiach się pamięta to możemy być spokojni i zająć się pozostałymi etapami organizacji. Tego rodzaju wydarzenie jest znaczącym przedsięwzięciem, musi być najlepiej przygotowane.

Więcej na ten temat –