Jak urządzić współczesne biuro tak aby skupić się na specjalizacji danej firmy, charakterze właścicieli oraz charakteru jaki firma przedstawia?

przez | 18 sierpnia 2022
Coraz więcej firm powierza znawcom w dziedzinie architektury wnętrz zaprojektowanie swego lokum tak aby biuro i firma miały swój charakter. Nieraz już pracodawca całkiem zmienia przekonania na temat wpływu otoczenia na nastrój pracownika. Okazuje się, że wydajny pracownik to głównie szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na oryginalne wnętrza i nowatorskie rozwiązania, które mają umilić czas spędzany w pracy.

w sali konferencyjnej

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Biuro winno być wizytówką firmy. Urządzając nowoczesne biuro należy skupić się na branży danej firmy, charakterze właścicieli oraz profilu jaki firma reprezentuje. Dzisiaj możemy z pewnością ukształtować biuro, które będzie połączone z designem, indywidualizmem i ekstrawagancją. Biuro winno robić przede wszystkim znakomite wrażenie na petentach odwiedzających je. Dzięki dobrej aranżacji lokalu, odzwierciedlającej charakter biznesu, klienci z większą chęcią zaufają i skorzystają z twoich usług (pewnie się przyda: ). W nowoczesnym biurze ważni są ludzie którzy tam pracują. Inaczej umeblujemy lokale dla osób pracujących w branży artystycznej, grafików, projektantów, a inaczej dla księgowych czy prawników. Istotne jest, by osoby pracujące tam, mogły utożsamiać się z miejscem pracy. Powierzchnia powinna pobudzać pozytywnie do działania. Słoneczne przestrzenie z mocnymi akcentami kolorystycznymi dają nowoczesny wygląd i design. Urządzając biuro, trzeba pamiętać o tym, co ma sobą przedstawiać. Co innego jest przecież potrzebne w salonie kosmetycznym a co innego u lekarza – meble oraz wyposażenie do gabinetów medycznych. Stosownie zaprojektowane biuro i firma to znakomita wizytówka.

Na przykład lokal z akcentem francuskiego glamour to sugestia na nowoczesne biuro. Przeważają tu monochromatyczne kolory: biały, czarny i szary. Niewielka ilość energetycznej czerwieni dodaje całości designerskiego akcentu. Jedna ze ścian może zostać ozdobiona strukturą imitującą beton. Na jej tle możemy postawbeton (przejdź)iepowtarzalne biurko o lśniąco białym blacie. Do tego obraz z czarno-białej ceramicznej mozaiki sąsiadujący z czarną ścianą malowaną farbą tablicową. Białe meble delikatnie wtopią się w tę wyszukaną scenografię, którą podkreśla sceniczne oświetlenie.Następną propozycją może być równie nowoczesne i designerskie biuro ale pachnące surową Skandynawią. Styl dopasowany do pomalowanej na biało dębowej podłogi.

Do tego nietuzinkowe, piękne schuttersy, kamienna ściana także w bieli. Jedna ściana może być ozdobiona mocnymi, graficznymi czarno-białymi pasami, wślizgującymi się na podłogę. Starczy jeden soczysty limonkowy akcent np. na starych drzwiach. Resztę stanowić będą wysmakowane dodatki: lampy, niepowtarzalna biała sofa i praktyczny w tym wnętrzu telewizor. Jako silny akcent, możemy jedną ścianę zamalować na czarno farbą tablicową. Dodatkowa powłoka farby magnetycznej stworzy nam powierzchnię, po której możemy pisać nie tylko kredą, lecz także przyczepiać magnesem notatki. Można wydzielić też kącik wypoczynkowy. Dwa wygodne fotele w kolorze kamiennego beżu oraz oryginalny regał. Wiele osób mówi, że minimalizm i prostota daje poczucie nowoczesności.