Jak to wygląda z takimi kosztami pracy? Czy możemy zarabiać większą ilość pieniędzy? A jeżeli nie, to dlaczego?

przez | 3 maja 2022
Dziś jest ta wyczekiwana data. Raz w miesiącu pracodawca wpłaca nam wynagrodzenie za pracę. Czy coś może popsuć dobry nastrój w dniu wypłaty? Może opodatkowanie? Nim Twój szef uszczęśliwi Cię wypłatą, powinien opłacić podatek od zatrudnienia (zwany inaczej ZUS-em). Później, kiedy już kilkaset złotych przeznaczył na własną część kosztów, powinien w Twoim imieniu zapłacić jeszcze jedną część składki za to, że pracujesz oraz oczywiście następny podatek ZUS.

rachunki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Najprawdopodobniej zdajesz sobie sprawę jedynie z tej drugiej części, gdyż tak było napisane w umowie. Jednak prawda jest taka, iż dostając do ręki dajmy na to – skromne 1500 złotych – pracodawca zapłacił za za pracownika prawie dwa taką kwotę. Co masz w zamian? Z podatku nazywanego ZUS-em dostaniesz w na starość emeryturę jak i wątpliwe świadczenia w przypadku zdarzeń losowych. –Informacje: info o pitach–Dzięki składce NFZ dostaniesz miesiące, a nawet lata czekania na usługi lekarskie. W zamian za płacenie podatku od dochodu będziesz miał urzędników, którzy skutecznie uprzykrzą Ci życie.

Zainteresował Cię nasz post oraz opracowane tu watki? Następne informacje z www (http://www.hmlnosewicz.pl/oferta/zbiorniki-magazynowe/) czekają na pod tym linkiem. Zapraszamy!

Czy pomijając te „korzyści” jest coś jeszcze pomiędzy wydatkami pracodawcy na pracownika, a jego faktycznym wynagrodzeniem? Nie można zapomnieć o podatku VAT, który także zmniejsza wartość wynagrodzenia netto. Kupują benzynę do auta, alkohol, podstawowe produkty spożywcze, cały czas jesteśmy opodatkowani bardziej lub mniej.

Mało kto zwraca na to uwagę, lecz prawdą jest, że podatki stanowią ponad połowę wartości naszej pracy, a państwo w ramach tych właśnie pieniędzy zapewnia nam niskiej jakości usługi lub te których niekoniecznie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wobec takich faktów zatem możemy swoje niezadowolenie z powodu pomniejszonej pensji kierować do ”niedobrego pracodawcy”? Niestety, rozliczenie podatku oraz inne powinności są nieodłączną częścią codziennego życia, a już na pewno wtedy, kiedy posiadamy własną firmę. Zresztą, już od samego początku możemy takich rzeczy doświadczyć, już od rejestracji firmy w odpowiedniej placówce.

Czytaj przejdź do artykułu

Trzeba pamiętać o wszelkich formalnościach, o wielu obowiązkach, jak numer krs, nie możemy pozwolić sobie przy tym żadnej rzeczy przeoczyć. Może to skutkować problemami także w późniejszym czasie. Powinniśmy pogodzić się z tym, iż oprócz obowiązujących praw posiadamy też swoje powinności do spełnienia. Jednym z takich obowiązków jest wspomniany podatek.