Jak to jest prowadzić małą firmę? Wiedzą o tym najlepiej Ci, którzy mają własne związane z tym doświadczenia. Dobre i złe doświadczenia

przez | 7 marca 2022
Większość z nas prowadzi małe działalności gospodarcze. Nie kryjemy jakichś wielkich ambicji, chcemy po prostu spokojnie funkcjonować, chcemy być panami własnego losu. Wielu z nas ma tę świadomość, że posiadając przedsiębiorstwo nie się nad sobą szefa, jednakże to nie oznacza, że jest bajkowo. Każdy, kto ma działalność gospodarczą, wie jak jest.

Prowadzenie w naszym kraju firmy, choćby jednoosobowej przysparza wiele kłopotów, rozczarowań i zdenerwowań. No cóż, nie jesteśmy tak bogatym i cywilizowanym krajem, jak Wielka Brytania, więc stan ten niestety będzie chyba jeszcze trochę trwał. Jednak, jak to się mówi „Polak potrafi”, jakoś sobie radzimy.

Wielu z nas ma małe firmy, więc korzysta z usług też niedużych podmiotów, jak mała księgowość. To w sumie logiczne, gdyż drobne firmy mogą nie dać rady obsługiwać ogromnych przedsiębiorstw, tak więc ich grupą docelową są właśnie takie małe firmy. Z drugiej strony, nieduże firmy bardziej zgodnie się ze sobą dogadują. Jest większa nic porozumienia, bo mały małego zrozumie pod wieloma płaszczyznami.

Zaintrygował Cię ów tekst? Wejdź w podany link i pod nim umieszczona jest autorska strona internetowa z dodatkowymi informacjami na ten wątek.

Jest bardziej korzystny kontakt na linii takich dwóch firm. Wspólnie można ponarzekać na sytuację przedsiębiorcy, obie firmy mają dość identyczne problemy, takie same jest także współodczuwanie sytuacji.

Księgowość online

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

To jest bardzo pozytywne, że chociaż rynek stale się globalizuje, a małe firmy raczej przegrywają z bardziej zamożnymi graczami, to jest jednocześnie tendencja, że nieduże podmioty znajdują swoich klientów. Na szczęście jest sporo osób – ”wolnych strzelców”, którzy potrzebują najbardziej prostej obsługi, nieskomplikowanych procedur i błyskawicznego, bezproblemowego kontaktu, a taki właśnie znajdą w małej firmie, która przykładowo zajmuje się księgowością.

Co bardzo istotne, tego typu przedsiębiorstwa też prezentują korzystniejsze, bardziej przyjemne stawki za swoje usługi. Jeśli duża firma działa niemal identycznie, ale dodatkowo trzeba płacić tylko dlatego, iż jest to właśnie znana firma, to jest nam z tym nie po drodze. Więcej na

Przecież nie liczy się dla nas, iż obsługuje nas ogromna korporacja znana na cały świat, preferujemy raczej mieć właściwie wykonaną pracę i żywego człowieka po drugiej stronie, a nie wysokie stawki i ogólną anonimowość. To jest właśnie szansa dla małych przedsiębiorców, dla ich działania i możliwości. Szansa, jaką konkretnie jesteśmy w stanie wykorzystać.