Jak tanio wypożyczyć samochód z wypożyczalni ?

przez | 6 stycznia 2022
Wynajem pojazdów, wielu z nas, kojarzy się z skomplikowaną procedurą, potwierdzoną wielką umową, w której ukrytych jest mnóstwo tajemniczych dopłat. Dlatego pewnie niechętnie rezygnujemy, a jeżdżąc okazjonalnie zostawiamy grubą gotówkę u taksiarzy. Jak to jest w rzeczywistości? Wynajem samochodów jest tani, czy drogi? Czy opłaca się wynajmować auto z wypożyczalni?

samochód

Źródło: www.destination360.com
Najwięcej klientów wypożyczalni pojazdów boi się opłat dodatkowych.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (https://sosushi.pl/) innego portalu? To właśnie w nim przeczytasz dokładniejsze dane w odniesieniu do omawianej tutaj problematyki.

Jeśli nie potrzebujemy samochodu na cito, wówczas warto poświęcić nieco czasu na odpowiednie rozeznanie, które pomoże nam wyeliminować multum niepotrzebnych dopłat. Przekonajmy się więc na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę i jak tanio wynająć auto – wypożyczalnie samochodów warszawa.

Na wstępie, wertując oferty wypożyczalni samochodowych, trzeba dowiedzieć się paru ważnych rzeczy. Jedną z najważniejszych na początku jest ustalenie jaki samochód w rzeczywistości chcemy pożyczyć. Tym samym zwracamy uwagę nie tylko na model i markę, ale i wyposażenie pojazdu wewnątrz. W upalny dzień z pewnością przyda nam się klimatyzacja, jednak zimą będzie ona zupełnie zbędna.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Jako opłaty dodatkowe, lecz konieczne, trzeba rozumieć także ubezpieczenie auta, bak paliwa oraz maksymalna ilość kilometrów jaką można pokonać samochodem bez dodatkowych opłat. To zasady konieczne, które trzeba zaakceptować niemal w każdej umowie wynajmu pojazdu z wypożyczalni. Opłaty dodatkowe mogą objąć także odbiór samochodu wybrane miejsce poza wypożyczalnią, przekroczenie granicy oraz mnóstwo innych – z pozoru niewielkich rzeczy – które nigdy nie przyszły by nam do głowy.

Odbiór samochodu z pokwitowaniem świadczy też, że otrzymaliśmy auto w 100% sprawne – dlatego trzeba pamiętać aby ten stan sprawdzić przed podpisaniem dokumentów. Najdrobniejsze zastrzeżenia należy natychmiast zgłosić dostawcy.

Jeżeli wydarzy się wypadek pożyczonym samochodem, w takiej sytuacji należy powiadomić o nim wypożyczalnię, a dokumenty skrzętnie skompletować i przechować. Będą one bowiem niezbędne do uzyskania zwrotu kosztów naprawy od zakładu ubezpieczeniowego.