Jak szukać pracy, by ją znaleźć?

przez | 9 maja 2022
Sytuacja na krajowym rynku pracy od wielu lat nie jest dobra, jednak z powodu zróżnicowanego stopnia rozwoju gospodarczego, w konkretnych miastach może być łatwiej lub trudniej o satysfakcjonującą posadę.

w czasie pracy

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Różnice w sytuacji rynku pracy w poszczególnych województwach są względnie niewielkie. Większą rozbieżność można zaobserwować, zestawiając słabiej i bardziej rozbudowane miasta. Nie w każdym miejscu jest praca. Szczecin na przykład jest dobrze rozwiniętym miastem województwa zachodniopomorskiego, a pomimo tego w całym tym województwie stopa bezrobocia jest obecnie wyjątkowo wysoka.

Zaintrygował Cię ów tekst? Wejdź w podany link i pod nim umieszczona jest moja strona z kolejnymi treściami na wybrany wątek.

Jeszcze gorzej kształtuje się sytuacja w małych miastach. Kiedy wpiszemy do internetu hasło praca Krosno , to nie otrzymamy zbyt dużej ilości wyników wyszukiwania, chociaż województwo podkarpackie wykazuje średnią stopę bezrobocia w stosunku do innych regionów w Polsce. Wszędzie szukana jest praca Łowicz nie stanowi tutaj wyjątku, jednak w przypadku takich miejscowości, ulokowanych koło dużych miast – w tej sytuacji takim potężnym ośrodkiem gospodarczym jest Łódź – znalezienie pracy w niewielkim miasteczku jest stosunkowo ciężkim zadaniem.

Niezależnie od tego, czy poszukujemy pracy w Szczecinie , czy ważna jest dla nas praca w Krośnie, a może naszym marzeniem jest praca w Łowiczu, należy wiedzieć jedno – w dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób czynnych zawodowo dociera do miejsca pracy oddalonego nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Nie opłaca się więc ograniczać się do pojedynczej, upatrzonej miejscowości, rozsądniej jest szukać pracy na rozleglejszym obszarze, szanse na otrzymanie zatrudnienia są wtedy większe. Jeśli nie mamy własnego środka transportu, przed podjęciem zatrudnienia w danym miejscu musimy upewnić się, że działają dogodne połączenia komunikacyjne, umożliwiające nam docieranie do pracy punktualnie.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż o pracę w dzisiejszej rzeczywistości jest niezwykle ciężko, specjaliści przewidują, iż w niedalekiej przyszłości rynek będzie zależny od pracownika: zaczyna brakować fachowców, a ciągle rośnie na nich zapotrzebowanie, dlatego już za niedługo to chętny na dane stanowisko będzie przedstawiać zasady, a nie rekrutujący. Sytuacja będzie najlepiej dostrzegalna w dużych ośrodkach miejskich, które stopniem swojego rozwoju przyciągają słynne, międzynarodowe marki.