Jak sposób sklepy z odzieżą, księgarnie albo hipermarkety zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami

przez | 10 maja 2022
Drobne kradzieże są teraz prawdziwą plagą, gdyż kary za wyniesienie paru opakowań landrynek czy pary podkolanówek są śmiesznie niskie. Czasem menedżerowie sklepów w ogóle nie dzwonią na policję, ponieważ świetnie wiedzą, że złodzieje praktycznie są bezkarni. Chociaż incydentalna kradzież przedmiotu za trzy złote nie doprowadzi do bankructwa, to jednakże jeśliby co drugi konsument postępował w taki sposób, to konkretny sklep musiałby wreszcie upaść.

supermarket

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywcze supermarkety muszą dbać o posiadany towar ze zdwojoną uwagą, bo produkty żywnościowe czy kosmetyki najczęściej stają się łupem pospolitych przestępców, a i małe batoniki bądź balsamy o wiele łatwiej ukraść niż towary o dużych gabarytach. Samoobsługowe sklepy umieszczają tuż obok kas bramki antykradzieżowe, tj. elektroniczne sprzęty, które w razie kradzieży powiadamiają ochroniarzy o usiłowaniu dokonania kradzieży – . Napomknęliśmy tu o pracownikach, którzy zostali zatrudnieni, aby pilnować porządku – bez ich obecności kasjerki byłyby właściwie bezsilne, szczególnie wtedy, kiedy weźmiemy pod uwagę te najpotężniejsze punkty handlowe.

Dyrektorzy sieci sklepów w większości przypadków korzystają z usług dużych albo lokalnych firm ochroniarskich – wyrażenie agencje ochrony (http://www.securityservice.pl/pl/) łódź bądź ochrona Sanok na pewno będzie pomocne podczas internetowych poszukiwań najlepszego usługodawcy.

ochroniarz

Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast większe księgarnie wykorzystują dodatkowe zabezpieczenia. Poszczególne publikacje mają przyklejone na okładkach specjalne etykiety – jeżeli klient wychodząc nie zapłaci za tom liryków, audiobook bądź książkę kucharską, to hałaśliwy sygnał powiadomi o kradzieży. Nie próżnują też i właściciele sklepów z konfekcją damską oraz męską – specjalne klipsy zostają przymocowane do modnych podkoszulek, pulowerów czy zimowych okryć wierzchnich.

Czasami na szybach sklepowych witryn zostaje naklejone logo firmy ochroniarskiej – ta praktyka ma odstraszyć potencjalnych złodziei, a hasło agencje ochrony łódź, czy dokładniej nazwa określonej firmy ochroniarskiej, uzmysławia konsumentom, że w tym sklepie nieuczciwi nabywcy w ogóle nie powinni się pojawiać – . Choć za usługę ochrony należy zapłacić, to jednakże na takich wydatkach akurat mądrzy właściciele sklepów oszczędzać nie zamierzają.