Jak rozwikłać kłopot ze starym nienadającym się do użytku samochodem?

przez | 11 maja 2022
Człowiek w własny życiu ma sporo praw. Jedne są to prawa niezbywalne, które człowiek posiada od urodzenia aż do śmierci. Są jednakże także takie prawa, które jednostka nabywa po uzyskaniu określonego wymaganego wieku. Jednym z takich praw jest sposobność pozyskania prawa do prowadzenia pojazdami mechanicznymi, o które można się starać dopiero po uzyskaniu pełnoletności czyli po skończeniu osiemnastego roku życia.

Możliwość kupna własnego auta

Pozyskanie prawa jazdy najczęściej wiąże się z chęcią i pragnieniem posiadania swojego samochodu. W przypadku młodych jednostek, które dopiero co zaliczyły egzamin umożliwiający im prowadzenie pojazdów mechanicznych przeważnie zakupowane są samochody starsze przede wszystkim ze względu na ich cenę. Nie każdą młodą jednostkę stać na zakup nowego samochodu z salonu. Dlatego dla tych obywateli jednym z rozwiązań posiadania swojego samochodu jest kupno samochodu używanego. Obecnie pojazdy można zakupić zarówno od osób prywatnych jak i od komisów samochodowych.
złom

Autor: Axel Schwenke
Źródło: http://www.flickr.com

Częstokroć ze względu na wiek pojazdu po jakimś okresie nie nadaje się on do dalszego użytkowania i niestety jest to moment gdy trzeba oddać samochód (www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/pneumatyczne-podajniki-techkar/akcesoria-pneumatyczne-techkar,2,3570) na złom. W miastach takich jak Łódź, Poznań czy Toruń nie ma kłopotu ze wyszukaniem stosownego miejsca na kasację pojazdu. Wystarczy napisać w Internecie właściwie słowa złomowanie pojazdów Łódź, kasacja pojazdów Poznań czy auto złom Toruń i pojawi się pokaźna lista takich miejsc.

Złomowanie auta

W momencie gdy samochód nie nadaje się do dalszej podróży, czy jest tak zniszczony po kolizji najlepiej oddać go do kasacji i wyrejestrować. Jest to najlepsze rozwiązanie w szczególności w przypadku starego pojazdu ponieważ kolejny jego nabywca może wcale nie chcieć go zarejestrować tylko rozmontować na części co obecnie jest niedozwolone w Polsce. Jeśli pojazd zostanie zarejestrowany na poprzedniego właściciela grozi mu kara za nieposiadanie ubezpieczenia OC na samochód, którego już nie posiada.

By uniknąć tego kłopotu i kary warto zastanowić się nad zezłomowaniem pojazdu gdyż można jeszcze na nim coś zarobić. W takiej okoliczności można poszukać w Internecie czy okolicznej gazecie właściwego złomu zgodnie z miejscem przebywania na przykład pod frazą złomowanie pojazdów Łódź, kasacja pojazdów Poznań czy auto złom Toruń.