Jak rozsądnie wypożyczyć samochód na terenie Krakowa?

przez | 3 maja 2022
Kiedy posiadamy samochód, zazwyczaj to nim podróżujemy, nawet daleko. Czasami jednak własne auto nie jest rozwiązaniem najlepszym, bo podróż autokarem, lub samolotem będzie dużo krótsza i wychodzi taniej. W takiej sytuacji, w miejscu docelowym można wypożyczyć auto, żeby móc swobodnie poruszać się po okolicy.

W polskich miastach usługa wynajmu samochodów (złap promocje na czyszczenie wnętrza samochodu bydgoszcz -> więcej w temacie) jaką zapewnia firma ProRent nie jest jeszcze tak popularna, jak w innych krajach, jednak coraz bardziej jest doceniania – nie tylko wśród zagranicznych gości. Rzecz jasna, wynajem samochodów ma uzasadnioną obecność w większych miastach, będących ważnymi ośrodkami przemysłowymi, lub kulturalnymi. Jeśli chodzi o wynajem samochodów Kraków wiedzie prym wśród polskich miast w liczbie usługodawców z tego obszaru. Co więc wybrać? Na co zwrócić naszą uwagę? Firmy, prowadzące wynajem samochodów działają na specyficznych zasadach i oferta, która na samym początku zdaje się być najbardziej atrakcyjna, może w rzeczywistości okazać się inwestycją, która zrujnuje nasz budżet oraz zepsuje nasze nerwy. Należy zwrócić wytężoną uwagę na wszystkie dodatkowe opłaty, a także na zagadnienia bezpieczeństwa, ubezpieczenia i komfortu najemcy.

kliknij tutaj

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, jeżeli interesuje nas wynajem samochodów Kraków ma ofertę znacznie rozwiniętą, ale i bardzo różnorodną. Poszukajmy takiej wypożyczalni samochodów, w której znajdziemy odpowiadający nam model pojazdu. Jeśli potrzebujemy miejskiego, zwinnego auta, bez sensu jest wypożyczać luksusową limuzynę, która pochłania ogromne ilości paliwa, z kolei chcąc znaleźć samochód dla delegujących u nas VIP-ów, nie wybierzemy zdezelowanego dostawczaka! Najlepiej wybrać firmę, oferującą rozległą flotę pojazdów. Właśnie taką zapewnia ProRent – od oszczędnych samochodów miejskich, przez limuzyny, aż po samochody dostawcze (zobacz stronę). W takim miejscu bez wątpienia wybierzemy coś dla siebie.

Samochody powinny być nowe, sprawne technicznie, dobrze utrzymane oraz posiadać kompletną dokumentację. Poza ceną samego wypożyczenia, sprawdźmy, jakie czekają nas koszty dodatkowe. Cena paliwa najczęściej nie jest wliczona w cenę wynajmu, więc wybierzmy auto o ekonomicznym spalaniu. Wypożyczalnie bardzo często stosują limit przebiegu za dobę wypożyczenia, dopytajmy, jaki limit jest ustalony i jakie grożą konsekwencje za przekroczenie tego limitu. Upewnijmy się też, czy w razie problemów technicznych, należy nam się samochód zastępczy.