Jak prawidłowo nadzorować danymi?

przez | 22 kwietnia 2022
W dzisiejszych czasach ilość przechowywanych danych jest bardzo wysoka. Posiadamy dane w przeróżnych formatach, technologia każdego dnia staje się coraz bardziej popularna, dlatego też przedsiębiorstwa muszą odnajdywać nowe, jak najkorzystniejsze rozstrzygnięcia. Takie przedsiębiorstwa, które tworzą bazę danych niezależnie od ich rodzaju plików, zdecydowanie posiadają przewagę nad konkurencją.Jednym ze sposobów uporządkowania danych jest zarządzanie ETL.

oprogramowanie dla firmy

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

Skrót ten oznacza wyodrębnianie (extract), transformację (transform) oraz ładowanie (load). Metoda ta prowadzona jest w kilku etapach. Początkowo ma miejsce ekstrakcja danych z ich źródła, następnie są one transportowane, tym samym także filtrowane. Ostatnim etapem jest z kolei zapis informacji i umieszczenia ich w zbiorze. Twierdzi się, że najbardziej wymagającym procesem jest początkowy etap, gdyż dane nierzadko są pobierane z wielu źródeł, dlatego też jest to proces sprowadzenia informacji do jednego formatu. Drugi krok z kolei polega na opisaniu przepływu danych, aplikacji danych biznesowych, mapowaniu oraz kalkulacji. Nierzadko informacje nie muszą być modyfikowane. Wówczas usuwane są także dane, które dublują się.

Natomiast wspominany ostatni krok, to znaczy ładowanie, polega na przeniesieniu informacji do obiektów docelowych, które są zgodne z wymaganiami prowadzonego projektu. Opisane obiekty to hurtownie danych. Dotychczasowe hurtownie i procesy ETL są zastępowane przez sposób zarządzania określany jako Big Data. Pozwala to na szybsze zarządzanie informacjami. Przede wszystkim można działać na naprawdę dużej liczbie informacji. Pochodzą one z wielu źródeł, jednak integrowane są w czasie rzeczywistym. Jest to perfekcyjne w monitorowaniu przepływu informacji. Tworzone są również analizy, a na ich podstawie robione są raporty. Sprawdź: .

Za pomocą tego systemu możemy szybciej operować danymi, analizować je i mieć do nich stały dostęp. Aktualnie nie trzeba nikogo przekonywać, że ogrom informacji jest wręcz niezmierzony.

Głęboko zainteresowała Cię omawiana w tym artykule sprawa? W takiej sytuacji bez obaw kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w linku.

Każdego dnia napływają coraz nowsze, dlatego też konieczny jest dobry system zarządzający. Z jego pomocą mamy możliwość prawidłowego prowadzenia przedsiębiorstw. Kiedy zastosujemy dobry system będziemy mieli wzgląd w przepływ informacji w czasie rzeczywistym. Firmy oczekują, aby dane były analizowane oraz przetwarzane od razu w momencie napłynięcia. W związku z czym wymagania rynku powodują odchodzenie od klasycznym metod, które nie pozwoliłyby na bardzo szybki przepływ i sprawne działania.

firma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Programy są ciągle udoskonalane, abyśmy mieli niczym nieograniczany dostęp do niezbędnych informacji. Ich napływ jest tak duży, że naprawdę wymaga to doskonałego zarządzania danymi. Na szczęście rynek oferuje takie rozwiązania, a my możemy korzystać z uporządkowania.