Jak pracuje się w Irlandii?

przez | 4 września 2022
Wędrówka młodych Polaków za pieniędzmi jeszcze się nie skończyła. Chociaż w Europie straszy kryzys, wciąż poszukujemy swojego eldorado, gdzie moglibyśmy w końcu szybko dorobić, trochę odłożyć i w końcu wrócić do kraju. Niektórzy twierdzili, że to Irlandia miała stać się miejscem marzeń.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie

Zaczyna się tak samo – matura, brak pieniędzy i dorywcza praca za granicą i możliwość zakosztowania przygody. W kraju zwykła rutyna, zniszczone osiedla i stały brak pracy – najniższa krajowa, najważniejsze by związana z wykształceniem. W końcurozumiemy, że nie wytrzymamy tak dalej, że musimy już zrobić coś ze sobą zanimzrobi się za późno. Planujemy wyjazd na moment, zostajemy zazwyczaj nieco dłużej. Irlandia – zielona wyspa, cliffs of moher i święto piwa – zapraszają zagubionych Polaków.

Irlandzka pracaTo z czym zwykle z reguły kłopoty, to cv i list motywacyjny po angielsku. Jednak zwykle mamy kogoś, kto wspomoże nas, poradzi i finalnie uda się czego zaczepić, a pozostałe problemy jakoś się rozwiążą. Ważne, by pensja okazała się wysoka, jakieś dokumenty – pakiet ubezpieczeniowy i wykupiony medicus też by się przydały. Faktycznie, do niedawna to wiele osób mogło znaleźć, ale nagle czas prosperity się skończył.

Bezrobocie i załamanie koniunkturySpadki gospodarcze i bezrobocie w Irlandii nie pojawiły się z powietrza. Wielokrotne próby unormowania rynku, pompowanie sprawy nie czynią się z automatu. Trzeba dopilnować swoich spraw, aby później fiskus nie upomniał się {niesłusznie|niesprawiedliwie] o nasze pieniądze. Rozmowy z urzędem skarbowym nigdy nie są przyjemne. pensja (zobacz wzór wypowiedzenia umowy)

Źródło: Gazeta.ie