Jak na dłużej utrzymać stałych klientów?

przez | 27 grudnia 2022
Wielka konkurencja z pewnością nie pomaga zbytnio w zarządzaniu firmą. Oczywiście to nierealne, aby kompletnie nie mieć konkurentów, ale istotnie idzie zrozumieć biznesmenów, którzy choć bardzo się starają, ciężko pracują, to mimo wszystko nie mają odpowiednich przychodów. Jednakże trzeba zaakceptować taki stan rzeczy! Tzn., należy zaakceptować konkurentów, lecz nigdy nie niższe profity. Przecież bez cienia wątpliwości można skutecznie walczyć z własnymi konkurentami. Oczywiście wchodzą w rachubę tylko takie metody walki, które są najzupełniej fair play!

marketing na ulicach miast

Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałe są chociażby programy b2b – czyli kiedy znajdziemy klienta, powinniśmy jeszcze mieć na uwadze, że bardzo często może on w każdym momencie odejść do konkurencji. I z tego powodu niesłychanie ważne jest to, aby w jakiś sposób postarać się zatrzymać na stałe klienta. Wszelkiej maści programy lojalnościowe są o tyle fantastyczne, że są ze wszech miar skuteczne. Dlaczego? Jeśli gwarantujemy swoim klientom doskonałą jakość, to tylko atrakcyjna cena ich jeszcze mocno interesuje. Bardzo często nie jest realne nieustanne spuszczanie ceny, lecz przecież przynajmniej można dać gratisy, etc. Opcji jest niesłychanie wiele.

Weźmy chociażby pod uwagę sklep internetowy – np.

Udało nam się przykuć Twoją uwagę naszym intrygującym postem? Rewelacyjnie. W takim razie zachęcamy – kliknij w link badania marketingowe i przejdź do nowej strony po detale.

z karmą dla psów. Być może fajnym rozwiązaniem jest to, aby stałym klientom, co jakiś czas dać darmową karmę? Oni będą zadowoleni, nie mówiąc już o czworonogu. I z tego powodu niezwykle często sklepy internetowe stosują takowe metody. Nie możemy być gorsi od swojej konkurencji!

Takowe programy są doskonałe również przy szukaniu całkowicie nowych klientów. Przecież można śmiało powiedzieć, że jeśli człowiek dowie się, iż we właśnie naszym sklepie po pewnym czasie będzie miał możliwość kupić tańszą karmę, to z całą pewnością przynajmniej bardzo się postara, aby skorzystać właśnie z naszej oferty. Bardzo popularne są strony internetowe, w których zamieszczane są różnego rodzaju programy motywacyjne. Można w sumie rzec, iż w dzisiejszych czasach brak wprowadzenia programów lojalnościowych to praktycznie samobójstwo. Takie są realia – więcej informacji.