Jak leczyć grzybicę paznokci, nie tylko stóp ale również tych u rąk

przez | 30 listopada 2022
Jak odpowiednio zadbać o stopy? Szczególnie obecnie kiedy są wystawione na negatywne działanie czynników zewnętrznych? Nierzadko narzekamy na ból czy też suchość stóp – jak sobie z tym radzić, aby nasze stopy prezentowały się tak jak te u bobasa?

prostownice

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
grzybica paznokci czym leczyć

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Jest mnóstwo rad tyczących się pielęgnacji stóp – zaleca się przede wszystkim zacząć od ich właściwego nawilżenia – stopy bowiem to nie tylko kolorowo pomalowane paznokcie – warto zadbać o ich skórę. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów przeznaczonych pielęgnacji stóp – od kremów po maseczki – aktualnie niezwykle powszechne stają się skarpetki złuszczające do stóp – rewelacyjna sprawa. Trzymamy je na stopach kilkanaście minut i gotowe – za kilka dni nasze stopy będą miękkie jak stopy niemowlęcia.
modelowanie

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com
Suchość stóp to nie jedyny problem z jakim walczymy – chorobą która stosunkowo często dotyka stopy jest grzybica – bardzo trudno się jej pozbyć. Pierwszym krokiem jeżeli chodzi o grzybicę jest jej zapobieganie – po prostu dbajmy o stopy, nie chodźmy na boso kiedy nie wiemy czy podłoga jest czysta. Dezynfekujmy stopy gdy tylko mamy do tego okazję. A kiedy już niestety złapiemy grzybicę w jaki sposób sobie z nią poradzić? Należy zaznaczyć, iż grzybica najczęściej dotyka paznokci – pod zdaniem grzybica paznokci czym leczyć pokaże nam się cała lista metod, które pomogą nam zwalczyć chorobę. Pośród nich znajdziemy objawy grzybicy – nie każdy bowiem wie, co tak naprawdę winno wzbudzić niepokój. Gdy spostrzeżemy, że płytka paznokcia jest żółtawa, czasem nawet zielona , staje się grubsza i mało przezroczysta – wtedy możemy być pewni, że to grzybica. Warto dodać, że grzybica paznokci rąk występuje stosunkowo rzadziej niż ta u stóp – a leczenie jej jest dość długie i trudne.

Intryguje Cię, czym są moje źródła? Jeżeli tak, to trzeba wejść w podany link i pod nim przeczytasz masę frapujących treści w tym temacie.

Nie zaleca się leczyć grzybicy samemu – znacznie efektywniej zrobi to specjalista, leczenie nie zalicza się do najtańszych, jednak mamy gwarancję, że stopy zostaną wyleczone.

Więcej na: Klinika Miracki

Więc jak wyleczyć grzybicę paznokci ? Najczęściej zalecaną metodą walki z grzybicą są specjalistyczne lakiery do paznokci, zawierające substancje przeciwgrzybiczne – jeśli to nie pomaga, należy siegnąć po tabletki, które są oczywiście wypisywane na receptę.
Skoro już wiemy jak trudno leczy się grzybicę, miejmy na uwadze higienę naszych stóp i dbajmy o to, aby zawsze były zadbane.