Jak kilkoma trikami polepszyć wygląd salonu z ekskluzywną odzieżą dla wytwornych kobiet?

przez | 29 listopada 2022
Jeżeli prowadzimy salon z elegancką konfekcją, koniecznie musi wyglądać on idealnie. Przestronne wnętrze przyciągnie klientki oraz spowoduje, iż poczują się u nas naprawdę dobrze. W jaki sposób kilkoma sprawdzonymi sposobami możemy uczynić salon z odzieżą jeszcze piękniejszym?

sklep odzieżowy

Autor: eyecmore
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza sprawa – idealny porządek. Przeszklone półki gromadzą kurz, a białe posadzki bardzo szybko się brudzą, ale – niezależnie od wystroju – w ekskluzywnym salonie odzieżowym musi panować porządek. Druga sprawa – dekoracje ze szkła. Wazony z dekoracją, półki i drzwi ze szkła w połączeniu blaskiem światła nadadzą wnętrzu ciepła i dobrego światła, a dodatek kontrastowych akcesoriów (sofa, czarne wieszaki, zastawa, ekspres do kawy) uwypuklą efekt luksusu.

Ogólnie przestrzenie o przeciwstawnych barwach, bez feerii barw tylko spokojniejsze, będą robiły lepsze wrażenie. Jeśli decydujemy się na szklane drzwi, okucia do drzwi szklanych również powinny być dobrze dobrane. Dobrze jest wybrać chromowane albo niklowane. Jeśli wybierzemy coś w kolorze chromu, łatwiej będzie dopasować inne detale. Przykładowo – wielkie lustra przemysłowe. Lustra są oczywiście bardzo istotnym elementem całego sklepu, ale pełnią też wiele dodatkowych ról – optycznie powiększają pomieszczenia i duplikują rzeczy, na jakich nam zależy.

Duży kwiat w naszym salonie postawiony w ten sposób, by odbijał się w lustrze spowoduje, że będzie jeszcze bardziej zielono, a powszechnie wiadomo, że barwa ta miło się kojarzy i powoduje, iż oczy odpoczywają. Lustra przemysłowe (DynamicHT – kleje termotopliwe) oczywiście także mogą wizualnie wysmuklać i dodawać wzrostu, dlatego warto o tym pamiętać. Umieszczenie lustra pod określonym kątem nawet w niewysokim wnętrzu pozwoli klientkom oglądać całą swoją sylwetkę. Zwróćmy uwagę, żeby nasze lustra tworzyły jednolitą taflę. Zarówno usuwanie rys ze szkła jak i luster to praca, którą można wykonać w warunkach amatorskich, lecz zniszczenie tafli niewłaściwym doborem produktów czy narzędzi także może się przytrafić. Usuwanie rys ze szkła dobre jest zlecić profesjonalistom – .

moda damska

Autor: Axami
Źródło: Axami
Pamiętajmy o tym, iż pomimo że żadna klientka nie powie, że podobają jej się okucia do drzwi szklanych, które posiadamy w sklepie, wszelkie elementy – okucia, drzwi, lustra i ramy, będą składały się na całokształt i tworzyć spójny obraz salonu.