Jak efektywniej zarządzać własnym czasem?

przez | 20 czerwca 2022
Chociaż mówi się, że czasu nigdy nie można kupić, to w sumie nie do końca się zgadzam z tego typu tezą. Przecież w istocie doby nie jesteśmy w stanie wydłużyć, lecz możemy skuteczniej zarządzać swoim czasem, sprawić, że zrobimy więcej, a do tego będziemy mieć więcej wolnego czasu. Można powiedzieć, iż tracenie swojego czasu jest całkowicie bezsensowne. Trzeba jakoś walczyć z tym procederem. Zwłaszcza, że ma się tylko jedno życie. Sam nie wiem jak Ty, ale ja nie za bardzo wierzę w reinkarnację!

szkolenie

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym pomysłem jest udanie się na szkolenie zarządzanie czasem – sporo takich szkoleń organizuje się w naszym kraju. Z tego co dostrzegłem, szczególnie Warszawa w tej dyscyplinie przoduje. To akurat nic dziwnego. Można śmiało powiedzieć, że umiejętnie przeprowadzone szkolenie w istocie może czegoś sensownego nas nauczyć. Trzeba jednakże bardzo uważać, aby nie pójść na szkolenie (witryna internetowa BHP Profesjonalnie-wejdź… nasz link), które będzie 100% stratą czasu. To byłoby ciekawe, gdybyśmy na takim szkoleniu tylko stracili jakże cenny czas. Pamiętaj o tym, drogi odbiorco. Więcej na ten temat:

Tak naprawdę jestem ogromnym miłośnikiem porządnych szkoleń. Jeśli tego typu szkolenie jest solidne, to trudno uważać, że najzupełniej nawet stosunkowo drogie spotkanie jest najzupełniej bzdurnym wydatkiem. Osobiście kilka razy w roku jeżdżę na tego typu spędy, na przykład w październiku zaliczyłem spotkanie sprzedażowe, które spowodowało, że zwiększyłem swoją sprzedaż. W zasadzie to prawda jest taka, iż dobre szkolenie może sporo sensownego nas nauczyć. To akurat pewne.

praca

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak uwaga: beznadziejne szkolenie może tylko namącić nam w głowie. Trzeba zatem jakoś to rozgraniczyć, postarać się o to, aby uzyskiwać wiedzę z porządnych źródeł.

Masz ochotę zgłębić więcej na prezentowany temat? To bardzo dobrze, gdyż po przejściu do serwisu (http://efematic.pl/produkty/kofax-total-agility/) znajdziesz fascynujące informacje, które Cię zaabsorbują.

A więc: postaraj się wreszcie skuteczniej zarządzać własnym czasem, bo nierzadko ci ludzie, którzy skarżą się na brak wolnego czasu, tak naprawdę nie umieją go maksymalnie wycisnąć. Jeżeli są mocno zapracowani ludzie, którzy na dodatek mają dużo czasu na aktywność fizyczną, życie towarzyskie, etc., to chyba mimo wszystko można cóż skutecznego zrobić, aby nareszcie żyć pełnią życia. Kończę pisać tekst – przecież to także element efektywniejszego zarządzania własnym czasem! Sprawdź szkolenia