Istotne znaczenie pracowniczych szkoleń oraz firm w jakich są oni zatrudnieni, plusy gier symulacyjnych.

przez | 26 marca 2022
O tym, że pracownicze szkolenia mają bardzo ważną rolę w rozwoju pracowników wiadomo od dawna. Firmy zyskują dzięki temu dużo lepiej działającą kadrę, szybciej dającą sobie radę w codziennych obowiązkach i kryzysowych przypadkach. Za to pracownicy mogą się rozwijać zawodowo, co dla wielu ma ogromne znaczenie, a dodatkowo mają świadomość tego, że są potrzebni a ich praca jest doceniana.

szkolenie

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu właścicieli firm broni się przed nimi, przede wszystkim z powodu finansów, ale to są pozorne oszczędności. Jak widać to po wielu badaniach, każda złotówka wydana na pracownicze szkolenia w szybkim czasie zwróci się kilka razy, więc warto zastanowić się, czy jednak nie postawić na odpowiedni rozwój swoich ludzi. Szkolenia posiadają bardzo różnorodne zagadnienia, na części z nich uczestnicy poznają dokładną wiedzę z danej dziedziny, inne, nazywane też miękkimi poruszają taką tematykę jak twórcze rozwiązywanie problemów czy radzenie sobie w stresowych sytuacjach. Wybór najlepszego szkolenia > sale konferencyjne łódź powinien być uzależniony od konkretnych wymagań, bo jedynie wtedy rzeczywiście będą one przydatne.

W ostatnim czasie przedłużeniem szkoleń pracowniczych są gry symulacyjne. Wykorzystywane są one w rosnącej ilości różnych szkoleń i nie tylko podnoszą one atrakcyjność samych zajęć, lecz także dają uczestnikom możliwość zastosowania uzyskanej wiedzy teoretycznej w praktyce. Wynika to z faktu, że samą najlepiej nawet prezentowaną teorię można szybko zapomnieć, a tym bardziej jak ją trzeba będzie wykorzystać w rzeczywistych przypadkach.

prezentacja szkoleniowa

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne szkoleniowe mają na celu umożliwienie uczestnikom szkolenia na to, aby mogli spróbować przy wsparciu trenera zrealizować jakieś zadania wiążące się z pozyskaną wcześniej wiedzą. Wprawdzie ma to kształt zabawy, ale zabawy która ma swoje odbicie w rzeczywistości, ponieważ sporo z tego typu gier będzie się opierać na autentycznych, prawdziwych sytuacjach czy zdarzeniach (sprawdź ofertę). Przez takie gry bardzo poprawia się skuteczność szkoleń, bo ktoś, kto w praktyce rozwiązał jakiś problem na pewno to lepiej zapamięta, niż gdyby tylko o nim usłyszał.