Internet to prawie same plusy, ale nie do końca. Co powinniśmy o tym wiedzieć?

przez | 4 sierpnia 2022
Ciężko sobie wyobrazić dzisiejsze czasy bez dostępu do sieci. To coś tak oczywistego i jednocześnie pomocnego, że dziwnie by się stało, jakby się nagle skończyło. Korzystamy z internetu przy okazji różnorodnych okoliczności.

piękny autobus

Autor: Alan Sansbury
Źródło: http://www.flickr.com
Jakich? W tym niezbyt długim artykule opiszemy kilka takich przykładów z wziętych z życia.
Internet podpowiada, co wybrać, na jaki produkt się zdecydować, jaką firmę wybrać. W wyszukiwarkę internetową możemy wpisać jakieś hasło i zdobędziemy odpowiedź. Na przykład planujemy się dowiedzieć porady (zobacz jaki system operacyjny) zakupić, tak więc na pewno uzyskamy różnorakie podpowiedzi. Jak najbardziej nie jest tak, że to będzie tylko jedna odpowiedź, bo przecież tak łatwo nie ma. Za to dostaniemy wiele różnorakich artykułów, opinii i testów, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru.
A żeby jeszcze mocniej zagłębić się w określoną tematykę, to warto skorzystać ze studium przypadku. To, jak sama nazwa definiuje, opisane dane wydarzenie, to jak się odbyło, jakie narzędzia zostały do tego wykorzystane, jak wyglądał był plan, za co odpowiedzialni byli ludzie, jacy brali w tym udział. Wiele tego typu ciekawych informacji można tak wyszukać, a jak studium przypadku przykłady są bardzo różne, tak więc nie jest ważne, w jakiej branży szukamy inspiracji i dobrych przykładów, rzeczywiście wyszukamy coś dla własnych potrzeb.

Niestety sieć to też zagrożenie, na które trzeba uważać. Znajduje się tam bardzo dużo treści, które nie wnoszą nic pomocnego, a co więcej demoralizują. Takim przykładem jest zabawa w słoneczko zakończona ciążą.

Taki właśnie filmik, jaki krążył po internecie, a ludzie klikali taki link i infekowali swoje komputery. Co gorsza to było tak zaplanowane, aby jak największa ilość osób to dostrzegło i kliknęło, więc tego rodzaju treści potrafią roznosić się wirusowo i są trudne do zatrzymania.